Faydalı mı Yoksa Değil mi? 2014’ün En Acayip 12 İcadı

Bağımsız mucitler 2014 yılında bizleri şaşırtmaya devam ettiler, işte bazı örnekler.

Faydalı mı Yoksa Değil mi? 2014’ün En Acayip 12 İcadı

Bağımsız mucitler, 2014 yılında bizleri şaşırtmaya devam etti. Pek çok prototip büyük bir olasılıkla pazara çıkmayacak olsa da, bazılarının kullanışlı mı yoksa garip mi olduğu hakkında karar vermek bile zor görünüyor. En baş döndürücüsünü ise yine sona sakladık

İnsan zekası üretmeden duramıyor. 2014 yılında da kendini aşmış pek çok ürün internette müşteri aradı. Kimiyle dalga geçildi, kiminin faydalı olup olamayacağı tartışıldı. İşte listemiz. Kararı siz verin.

Çok Ciddi Bir Akıllı Saat

2014 yılında en çok tanıtılan ürünlerden biri akıllı saatler oldu. Giyilebilir elektronik cihazlar kategorisinde hep popüler oldular. Ancak bu yeni tasarım biraz düşündürücü görünüyor.

Çaydanlıkla parti zamanı

İki farklı ürünü bir araya getirerek bir şeyler oluşturmak, 2014 yılında oldukça modaydı. Dubstain firması da böyle düşünmüş olacak ki kahve keyfinizi müziksiz bırakmak istememiş.  Ancak tüketici desteği ile üretime geçmeyi planlayan proje yarı yolda kalmış. 

İyi kokular içeri, kötü kokular dışarı

Tuvalet kokusunu gidermek için tasarlanan bu icat aslında biraz da insanı utandırmıyor değil. Kötü kokuları vakumlayarak tuvaleti temiz tutmak adına planlanmış. Kohler PureFresh isimli bu cihaz, Fresh Air Plus adında bir başka ürünle beraber kullanılıyor. Bir yandan kötü kokuları vakumlarken, diğer yandan güzel koku püskürtüyor.

Fırtınalı geceler

Cloud isimli  bu ürün fırtına bulutlarını temsil eden bir avize aslında. Yeni Zelandalı tasarımcı Richard Clarkson’un tasarımı olan Cloud, arada bir içinde şimşekler çakan ve 2.1 sisteme sahip hoparlörlerden gök gürültüsü sesleri yayan bir süs eşyası. Çok fazla ışık altında son derece yapay göründüğü için tercih edilen bir ürün olmamış. Ama alıcısı hala var. 

Evinizde halı saha keyfine hazır mısınız?

Boş zamanlarınızda evinizde halı saha maç yapabilmenize olanak tanıyan bu icat oldukça eğlenceli görünüyor. Halı saha derken sandalyeleri evinizdeki halıların üzerine yerleştirmekten bahsediyoruz tabi.

Etrafı gözetleme şemsiyesi

Çok şiddetli yağmurlarda bazen yeterli olmayan şemsiyelerimizin bu zayıflığını ortadan kaldıran bir buluş. Ancak neredeyse dirseklerimize kadar uzanıyor. Böyle bir durumda etrafımızı görebilmemizin mümkün olamayacağını düşünen üretici şemsiyeyi şeffaf yapmaktansa ona bir pencere açmayı tercih etmiş. 

Islak köpek kötü kokar

Söz şemsiyeden açılmışken insanın en iyi dostları, ev hayvanlarını da unutmamak lazım. Onlarda birden yağmura yakalanırlarsa bizim kadar mutsuz olabiliyorlar. Ancak sorunu şu aşağıdaki şekilde halledebiliyoruz. 

Her köşe bucak çerçeve dolsun

Fazla söze gerek yok. Sinirinizi bozan ya da boş durmasını istemediğiniz köşeler için üretilmiş bu icat, pazarda alıcı bulabilir mi henüz kestiremiyoruz. Ama çok da kötü görünmüyorlar. 

Pinpon kapısı

Hayır, başlıkta bir yanlışlık yok. Bu bir masa değil bir kapı. Çok işlevsel bir icat aslında. Evinize pinpon masası alamıyorsanız neden kapısını kullanmayasınız ki?

Işıklı terlik

Led aydınlatmalı bu terlikler sayesinde artık geceleri mutfağa buzdolabından bir şeyler yemeye giderken, sağa sola çarpmayacak ve kimseyi uyandırmayacaksınız. Tabi ki son derece faydalı bir eser. 

Bebek arabalı kaykay

Şehrin sıkıcı havasından hem siz hem de bebeğiniz sıkılıyor mu? O zaman biraz heyecana ne dersiniz? Bir kaykay ve bebek arabası Hybrid çalışmasıyla karşı karşıyayız. Kullanışlı ve eğlenceli görünüyor. 

Çim biçmeden önce kaskınızı takın

Honda Mean Mover tıpkı adı gibi biraz saldırgan bir çim biçme makinesi. Honda’nın bu makineyi evlerin önündeki bahçeler için geliştirmediği ise kesin. Saatte 187 km hız yapabilen bir çim makinesiyle nereyi biçmemiz gerektiğini ise henüz bilmiyoruz. Bu icat Guinness Rekorlar Kitabı'nda dünyanın en hızlı çim biçme makinesi olarak tescilli. 

2015 Yılında Geleceği Şekillendirecek Teknolojiler

2015 Yılında Facebook Aklımızı Başımızdan Alacak

2015’te Duvarınızda Bilgisayar Kasasına Yer Açın


YORUMLAR