Firefox Market Place'de PC Üzerinden Android Uygulamalarını Deneyebileceğinizi Biliyor muydunuz?

Firefox Market Place, Android uygulamaları PC üzerinde de kullanmamıza olanak verebiliyor.

Firefox Market Place'de PC Üzerinden Android Uygulamalarını Deneyebileceğinizi Biliyor muydunuz?

Yoksa size kimse söylemedi mi? Evet Firefox’un bir uygulama mağazası var ve burada tüm uygulama mağazaları gibi birçok ürün bulabilmeniz mümkün. Firefox Market Place, Android ürünleri barındırıyor ve hem cep telefonlarınızdan hem tabletlerinizden hem de dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınızdan bu uygulama mağazasını kontrol etmeniz ve ürünleri kullanabilmeniz mümkün. "Bunda yeni bir şey yok" dediğinizi duyar gibi oluyorum. Ama yenilik Firefox’un da artık kendine özgü bir uygulama mağazası olması. Çünkü buradaki Android uygulamalar PC’de çalışabiliyorlar.

PC üzerinden üye olabileceğiniz ve tüm uygulamaları buradan akıllı telefonlarınıza gönderebileceğiniz Firefox Market Place (Firefox Pazar Yeri), bakın nasıl kullanılıyor. Bu pazar yerinde sadece Android telefonlar için oyun ve uygulama yok, çoğu PC içinde çalışabilir vaziyette. Pek çok Android klasiğini buradan PC’ye yüklemek ve fare imlecini parmağınız gibi kullanarak oynamak mümkün olabiliyor.

Henüz Beta aşamasındaki Firefox Market Place’de yüzbinlerce uygulama yok. En azından henüz yok. PC’den https://marketplace.firefox.com/ adresine gittiğiniz zaman sade ve kendini anlatan bir siteyle karşılaşıyorsunuz. Burada kategorilere göz atabilir ya da hemen üst sağ köşeden kaydınızı yaparak seçtiğiniz uygulamaları akıllı telefonunuza da gönderebilirsiniz. 

Firefox Market Place sade arayüzüyle neyi nerede bulacağınızı size hemen belli eden bir arayüze sahip. Bu yüzden hiç zorluk çekmeden ister üye olabilir, isterseniz de uygulamalara göz atabilirsiniz. 

Kategorizasyon 3 şekilde gayet kolaylıkla kullanılabilecek şekilde ayarlanmış. Ana sayfada ilk görülen kutular sizi belli uygulama sınıflarına yönlendirebiliyor. Ya da sayfayı aşağıya doğru çekerek keşfedilecek Firefox tavsiyelerini görüntüleyebiliyorsunuz. Ana sayfa üst menü çubuğunda da kategorilere ulaşabileceğiniz bir seçenek olduğunu da hatırlatalım.

Kategorilere göz gezdirdikten sonra gelen sayfalar net bir şekilde sınıflandırılmış uygulamalardan oluşuyor. Uygulamalara geçmeden önce üye olmak isterseniz yine her sayfada sağ üst köşede bu seçeneği bulmak mümkün. 

Üye olduktan sonra bir profil oluşturabilir ve bu profilde akıllı telefonunuzu Firefox Market Place'e tanıtabilirsiniz. Böylelikle çoklu platformun özelliklerinden de yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

PC üzerinden Android uygulama denemenin keyfi

Evet, anlattığımız gibi pek çok uygulamayı PC üzerinden denemeniz mümkün. Örneğin oyunlara sayfasına giderek Cut The Rope oyununu seçecek olursanız oyunun PC’de oynanıp oynanamayacağını hemen ikonun altındaki Çevrim dışı çalıştır butonundan anlayabilirsiniz. 

 İndir butonunu tıkladığınızda ise Firefox’a özgü sol tarafta ne yapmanız gerektiğini anlatan uyarı kutusunu göreceksiniz. 

Küçük bir örneğini verdiğimiz bu yetenekli uygulama sitesinden isterseniz haberler, hava durumu ve benzeri pek çok uygulamayı indirerek Firefox üzerinden kullanabilmeniz mümkün. Bu uygulamaları Android telefonlarınıza da gönderebileceğinizi unutmayın.

Firefox Tarayıcı Üzerinden Görüntülü Sohbet Başladı

Firefox Portable Nasıl Türkçe Yapılır?

YORUMLAR