Google Araçlarının Arayüzlerindeki İnce Ayrıntılar

Google kullanıcılarını şaşırtmakta başarılı bir firma. İş böyle olunca kullanıcılarda Google servisleri Maps, Gmail, Google+ 'ta farklılıklar aramaya ve bulmaya çalışıyorlar. Bunları derlediğimiz yazımız ilginizi çekecektir.

Google Araçlarının Arayüzlerindeki İnce Ayrıntılar

Google kullanıcılarını önemseyen ve her türlü bilgiyi öğrenmek isteyen bir arama motoru. Kullanıcıları için küçük ayrıntıları da servislerinin içine ekleyerek daha eğlenceli hale getirmeyi başarıyor. Google Haritalar, Plus anasayfasında, Gmail giriş sayfasında rastladığımız bu küçük ipuçlarını listeledik. İlginizi çekeceğinizi düşünüyoruz.

İpucu 1: Google haritalarda binaların gölgelerini görebiliyorsunuz. Bu gölgeler aslında ilgili binanın güneşe göre konumu hakkında bilgi veriyor. Gölgeleri görebilmeniz için Google Haritaların MapsGL özelliğinin aktif olması ve ilgili binanın üç boyutlu halinin olması gerekiyor.

İpucu 2: Google Takvim servisini açtığınızda tarayıcı sekmesinde yer alan ikon ilgili günü göstermektedir. 19 Haziran 2012'de girdiğinizde ilgili resimde 19 rakamını görebilirsiniz.

İpucu 3: Gmail parolanızı unuttuysanız Google size küçük bir notu çıkartmakta. Bu notta en son ne zaman şifrenizi değiştirdiğinizi hatırlatıyor.

İpucu 4: Google Plus sayfasında arama gerçekleştirmeniz durumunda ok direkt arama bölümüne doğru yönlenmekte. Ok sürekli sizi takip ettiğinizi görebilirsiniz.

YORUMLAR