Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın

Google Chrome'u hızlandırmanız için yapmanız gereken tüm ayarları detaylarıyla anlattık!

Gereksiz Eklentilerden Kurtulun

Chrome ile birlikte gelen çok sayıda eklenti (uzantı değil, eklenti) maalesef kullanım deneyimini iyileştirmek için orada bulunuyor ancak bunların bir kısmı aktif olarak kullanılmamasına rağmen tarayıcıyı yavaşlatmaya devam ediyor.

Adres çubuğuna "chrome://plugins" yazarak erişebileceğiniz eklentiler paneli, buradaki gereksiz ve kullanmayacağınız eklentileri kaldırmanıza imkan tanıyor.

Örneğin Picasa eklentisi, Picasa'yı hiç kullanmayan bir kullanıcı için sadece yük oluşturuyor ve hemen altında yer alan "Devre dışı bırak" butonu ile bu eklentiyi kapatmak, dolayısıyla performansı arttırmak mümkün hale geliyor.

Elbette Chrome'dan PDF açmak istemeyenler veya burada yer alan diğer eklentileri de kullanmayanlar gönül rahatlığıyla eklentileri devre dışı bırakabilirler. Ancak bu konuda kendi önceliklerinizi dikkate almayı unutmamalısınız. Adobe Flash Player eklentisini kapatınca artık flash oynatma yeteneğine sahip olmayacağınızı ve pek çok web sitesinde sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın.

Bunun gibi pek çok durumla karşılaşma ihtimaliniz var. Eğer devre dışı bıraktığınız bir özellik işinizi zorlaştırırsa yine bu ayar ekranından ihtiyaç duyduğunuz eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

  1. Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın
  2. Gereksiz Eklentilerden Kurtulun
  3. Gereksiz Uzantılardan Kurtulma
  4. Tüm Geçmişinizi Sıfırlayın
  5. Dikkatli Olun, Bu Deneyler Canınızı Yakabilir

YORUMLAR