Google Drive Ağacınızı Hemen Oluşturun

Google Drive’da bulunan dosyalarınızı hızlı bir şekilde görüntülemek için kullanacağınız basit bir yazılım, çıkaracağınız ağaç tablo ile her an klasörlerinizde neler olduğuna göz atmanızı mümkün kılıyor.

Google Drive Ağacınızı Hemen Oluşturun

Google Drive’da bulunan dosyalarınızı hızlı bir şekilde görüntülemek için kullanacağınız basit bir yazılım olduğunu biliyor muydunuz? Küçük yazılımı kullanarak çıkaracağınız bu ağaç tablonun bir çıktısını alarak her an klasörlerinizde neler olduğuna göz atmanız da mümkün. 

Dos ve Linux üzerinde biraz çalışmış olanlar “tree” komutunun ne işe yaradığını hemen hatırlayacaklardır. Bu basit komutu gittikçe dolup taşan Google Drive için uygulana bir küçük program geliştirildi. 

Çoğumuz her ne kadar görsel olarak Google Drive’da dosya aramaya alışık olsak da, Folder Tree Structure isimli bu minik program dosyaların hiyerarşik olarak dökümünü görüntülememize olanak tanıyor. 

Amit Agarwal isminde bir yazılımcı, Google Drive’da bulunan dosyaların tümünün bir ağaç şeklinde dökümünü yapıp bunun bir çıktısını alarak duvarınıza asabilmenizi ve gözünüzün önünden ayırmamanızı sağlayan bir yazılım tasarlamış. Bu programla dokümanlarınızı bir anda görüntülemeniz mümkün olabiliyor. Bir eklenti olarak kullanabileceğiniz yazılım, ilk olarak Drive'a entegre olmak için sizden bir izin talep ediyor.

Bu izni verdiğiniz anda Google Drive’ın bağlı olduğu e-posta adresine bir de programı kaldırma adresi geliyor. Kurulumu ve kaldırması bir tek tık’la yapılan bu minik yazılım biraz olsun Google Drive’da kontrolü sağlamanızı sağlıyor. 

Kurulum iznini verdikten sonra Drive’da bulunan dosyaların yoğunluğuna göre biraz bekliyorsunuz. Daha sonra sizden "html" uzantılı bir dosyayı indirmeniz isteniyor. Bu dosyayı bilgisayarınızda istediğiniz bir yere kaydederek tıklarsanız Goole Drive’ınızın ağaç şemasına ulaşıyorsunuz. 

YORUMLAR