HTC One M8 Bilinmeyen Gizli Özellikleri ve İpuçları

HTC One M8'in bilinmeyen ve gizli kalmış özelliklerini sizin için hazırladığımız yazımızda tek tek sıraladık ve gösterdik.

Geliştirici Seçenekleri ile Performans Arttırımı

Dikkat: Bu bölümde yer alan ayarlar mevcut uygulamalarınızla uyumsuzluk gösterebilir ve bu nedenle cihazınıza factory reset atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple dikkatli kullanmanızı öneriyoruz.

Ayarlar menüsünden "Geliştirici Seçenekleri"ne giriş yapınca ilk olarak "Çalışma süresi seç" bölümünde yer alan "Dalvik'i kullan" ayarını "ART'ı kullan" olarak değiştiriyoruz. Böylece işletim sistemimiz daha az eforla daha çok iş yapacaktır ve batarya ömründe de hissedilir iyileşmeler gerçekleşecektir. Ancak bu ayarı gerçekleştirdikten sonra cihazınız yeniden başlayacaktır ve bütün uygulamalar için yeni baştan ayarlar uygulanacaktır. Vaktiniz kısıtlı ve cihazınızı kullanmanız gerekiyorsa bu ayarı boş bir vaktinizde gerçekleştirin.

Geliştirici seçeneklerinin alt kısmında yer alan "Gelişmiş" bölümüne tıklayarak devam ediyoruz. Bu bölümde mevcut olan "GPU oluşturmayı zorla" seçeneği cihazınızın 2B işlemleri grafik işlemcisi ile yapmasını sağlayacaktır ve performans artışı yanında batarya ömründe uzama ile karşılaşma ihtimaliniz de yüksek. Bu ayar cihazınızda bir soruna sebep olursa geri alabilirsiniz.

HTC One M8'i kullanırken keşfedebileceğiniz başka gizli özellikler varsa bunları da bizlerle yorumlar bölümümüzden paylaşmayı unutmayın. Eğer ayarlar konusunda sorun yaşarsanız yine bizlere tüm iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  1. HTC One M8 Bilinmeyen Gizli Özellikleri ve İpuçları
  2. Uygulama Çekmecesinde Daha Fazla Uygulama Görme
  3. Ekranı Büyütme
  4. Hızlı Tuş Kilidi Açma
  5. Bildirim Işıklarını Düzenleme
  6. Çalan Telefonu Hemen Susturma
  7. Akıllı Bildirim Çubuğuna Hızlı Erişim
  8. Geliştirici Modunu Açma
  9. Geliştirici Seçenekleri ile Performans Arttırımı

YORUMLAR