IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?

Her yıl Eylül ayının ilk haftasında Almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen IFA Teknoloji Elektroniği Fuarı, bu yılda oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Samsung, Sony, HTC, Lenovo, Nokia gibi teknoloji devlerinin yeni ürünlerini kullanıcılarla b

IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?

Her yıl Eylül ayının ilk haftasında Almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen IFA Teknoloji Elektroniği Fuarı, bu yılda oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Samsung, Sony, HTC, Lenovo, Nokia gibi teknoloji devlerinin yeni ürünlerini kullanıcılarla buluşturduğu IFA 2014 etkinliği sırasında merakla beklenen birçok akıllı telefon ve tablet görücüye çıktı. Özellikle mobil ürünlerin ağırlıklı olarak tanıtıldığı fuar, tüm dünya basınında oldukça büyük yer bulmayı başardı. Peki teknoloji devleri, IFA 2014 etkinliği sırasında hangi ürünleri kullanıcılara tanıttı? İşte bu sorunun cevabını ayrıntılı bir şekilde yazımda sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

ACER, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?

Acer Liquid Z500 Özellikler, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Özellikle müzik dinlemeyi seven genç kullanıcıları hedefleyen Acer, yeni akıllı telefonu Acer Liquid Z500'ü kullanıcılarına duyurdu. 5 inçlik IPS ekranı üzerinde 720x1280'lik bir çözünürlüğü kullanıcılarına sunan akıllı telefon, 150 gram ağırlığında. Aynı zamanda otomatik odaklama ve led flash desteğine sahip olan 8MP'lik bir arka kameraya sahip olan Liquid Z500, Android 4.4 işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacak. 4 GB'lık dahili depolama alanına sahip olan akıllı telefon, micros SD kart desteği sayesinde 32 GB'a kadar yükseltilebiliyor. Dört çekirdekli 1.3GHz'lik işlemciyle güçlendirilen cihaz aynı zamanda 1 GB RAM ve 2000 mAh'lik bir bataryaya sahip. 15 Eylül tarihinde Avrupa'da satışa sunulacak olan Acer Liquid Z500'in tahmini satış fiyatının 149 avro civarında olması bekleniyor.

Acer Iconia Tab 8 W ve Acer Iconia One Tab 8 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Windows 8.1 işletim sistemine sahip olan Iconia Tab 8 W ve Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip olan Iconia Tab 8 modellerini IFA 2014 etkinliği sırasında kullanıcılarına tanıtan Acer, görünen o ki tablet kullanıcılarının istedikleri işletim sistemini seçmelerine olanak sağlamaya çalışmış. Her iki tablette 8 inçlik IPS ekran üzerinde kullanıcılara 1200x800 çözünürlük sunuyor. Bunun dışında microSD kart desteği, ön kamera ve arka kamera gibi artık tabletlerde olmazsa olmaz özellikler, her iki modelde de yerini almış durumda.

Windows 8.1 işletim sistemine sahip olan Iconia Tab 8 W'yi tercih edecek olan kullanıcılar, tabletlerinin yanında 1 yıllık Office 365 aboneliğine de ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Yaklaşık 8 saatlik bir pil ömrüne sahip olan Iconia Tab 8 W, tabletlerini sürekli olarak yanında taşıyan ve işlerini tabletleri üzerinden yürüten kullanıcıların oldukça hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Önümüzdeki Kasım ayında hem Amerika hem de Avrupa için satışa sunulması beklenen tabletlerin ortalama satış fiyatının Amerika için 150 dolar, Avrupa için 150 avro olacağı söyleniyor.

Acer Aspire R 13 ve R 14 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Acer tarafından IFA 2014 etkinliği sırasında duyurulan en ilgi çekici ürünlerden diğer ikisi de şüphesiz ki Aspire R 13 ve Aspire R 14 model numarasına sahip olan dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar.

Adeta bir transformers robot gibi şekilden şekle girebilen Acer Aspire R 13 modeli, 6 farklı şekilde kullanılabiliyor. Seçeceğiniz modele göre WQHD veya FHD ekranla birlikte gelen dizüstü bilgisayar, 8 saate kadar batarya ömrünün yanında, 1 TB'lık sabit disk, 8 GB RAM ve Intel Core i5 veya i7 işlemciyi de sizlere sunuyor. Ekim ayında Amerika ve Kasım ayında Avrupa'da satışa sunulacak olan Acer Aspire R 13'ün tahmini satış fiyatının Amerika için 899 dolar ve Avrupa için 899 avro olması bekleniyor.

Aspire R 14 modeliyse dört farklı modda kullanılabilirken, 360 derece dönebilen ve 1366x768 çözünürlük sunan bir ekrana sahip. GeForce 820M grafik kartına ve Intel işlemciye sahip olan modelin işlemci gücünün ne olacağı şu an için Acer tarafından açıklanmadı. Bahsetmiş olduğumuz özelliklerin yanısıra 12 GB RAM, 500GB veya 1TB sabit disk ve çok daha fazlasını kullanıcılara sunacak olan Aspire R 14 modeli, yüksek performans arayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Kasım ayının başında Amerika'da ve Kasım ayının ortasında Avrupa'da satışa sunulacak olan Aspire R 14'ün tahmini satış fiyatının Amerika için 599 dolar ve Avrupa için 499 avro olması bekleniyor.

  1. IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?
  2. ASUS, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  3. HTC, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  4. Lenovo, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  5. Nokia, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  6. Samsung, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  7. Sony, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?

YORUMLAR