LG Optimus G İncelemesi

LG Optimus G İncelemesi

LG Optimus G Android akıllı telefonlar dünyasındaki üst kesime hitap eden telefonlar arasında yer alıyor ve her ne kadar Samsung Galaxy S4 olmasa da Samsung Galaxy S3, iPhone 5, HTC One X+ gibi diğer üreticilerin akıllı telefonlarına büyük bir rakip durumunda yer alıyor. Zira Galaxy S4'e cevap olarak LG tarafından Optimus G Pro piyasaya sürüldü ancak bugün elimize geçen cihaz LG Optimus G modeli olduğu için direkt olarak onun rakipleri ile karşılaştırmamız daha doğru olacaktır.

Cihazımızı sizin için bir kaç farklı başlık altında incelemeyi uygun gördük ve aklınızdaki tüm sorulara bir cevap verebileceğimizi umuyoruz.

Tasarım

LG Optimus G oldukça sade bir tasarım anlayışı ile hazırlanmış ve monoblok bir yapıdan oluşuyor. Herhangi bir şekilde cihazın içini açmak ya da bataryasını çıkarmak maalesef mümkün değil ancak bu aynı zamanda herhangi bir düşme, vurma durumunda cihazın parçalarının sağa sola dağılmayacağının da garantisini veriyor.

Samsung'un yuvarlak tasarım anlayışının aksine daha keskin ve kare hatları tercih eden LG, bu tercihle cihazın büyüklüğü de dikkate alındığında biraz kötü bir karar vermiş diyebilirim. Zira Optimus G'yi kullanırken bu köşeliliğin ellerinizi zorladığını özellikle uzun kullanımlarda farkedebiliyorsunuz.

Tasarımda karşımıza çıkan sorunlardan birisi de ön tarafta yer alan fiziksel bir home butonu olmadığı için telefon kilidini güç tuşuna basarak açmamız gerekliliği , ancak bu butonun gereğinden daha yüksek bir yerde konumlandırılmış olması. Elleri küçük olanları telefonu kullanırken bu butona ulaşmakta sıkıntı yaşayabilecekleri dikkatimi çekenler arasında oldu.

Elbette cihazın hep kötü yanlarından konuşacak değilim. Tasarımda kullanılan malzemeler açık ara rakiplerinden daha iyi bir kaliteyi hissetmenizi sağlıyor. Köşeli yapı Samsung'un ürünlerinin aksine cihazın elinizden fırlayıp gidecekmiş hissi vermesine engel oluyor ve elinizde daha güvenle tutabildiğinizi farkediyorsunuz.

Aynı zamanda ön kısımda fiziksel bir buton olmaması tasarım olarak isabetli ve cihazı daha elegant gösteren bir tercih olmuş. Genel olarak Optimus G'yi kullandığınızda özenle üretilmiş bir cihaz kullandığınızı hissedebiliyorsunuz.

Ancak konu ağırlık konusuna geldiğinde Optimus G maalesef 145 gramlık yapısıyla günümüzde birazcık ağır kaçmaya başlıyor diyebilirim. Telefonun dengeli iç yapısından dolayı bundan rahatsızlık duymanız oldukça zor fakat daha hafif telefonları kullanmışlığınız varsa illaki dikkatinizi çekecektir.

  1. LG Optimus G İncelemesi
  2. Donanım ve Ekran
  3. İşletim Sistemi ve Telefona Özel Yazılımlar
  4. Bağlantı Özellikleri
  5. Genel Değerlendirme ve Puanlama

YORUMLAR