LG Optimus L9 P760 İncelemesi

LG Optimus L9 P760 İncelemesi

LG Optimus L9 ya da tam adıyla LG Optimus L9 P760, LG’nin orta sınıf akıllı telefonlarından biri. Android işletim sistemini kullanan, mütevazı özelliklerinin yanı sıra bazı alanlarda sahiplerini gerçekten de memnun edecek bir karaktere sahip olan LG akıllı telefona bu inceleme yazımızla birlikte yakından bakıyoruz.

Tasarım

Öncelikle cihazın boyutlarından bahsedelim. 131.9 x 68.2 x 9.1 milimetrelik boyutlara sahip LG Optimus L9 sade bir yapıya sahip. Ne kalın ne de ince diyebileceğimiz bir derinliği bulunan telefonun ön yüzü köşeli olmasına rağmen arka yan kısımları hafif eğimli ve bu sayede elde çok daha iyi duruyor. Fakat ön kısmın köşeli olması, cihazın uzunluk ve genişlik boyutlarını dikkate aldığımızda bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

Ekran boyutuna göre LG Optimus L9’un son derece hafif olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen kullanıcıların cihazı ellerine aldıkları ilk anlarda fark edecekler bu olacaktır.

Telefon hemen her yerinde sadeliğin izine rastlıyoruz. Ön alt kısımda orta tuş yer alıyor ve onun sağında ve solunda sadece ekran açıkken belli olan geri ve menü tuşları bulunuyor. Üst kısım da en az alt bölüm kadar sadece.

Ürünün arkasına göz attığımızda kameranın sol üst köşede olması biraz garip gelebiliyor. Zira özellikle de video çekerken kameranın konumu dolayısıyla sol elin parmakları lensin önüne gelebiliyor. Hoparlörün yeri ise gayet hoş.

Sade, başarılı tasarımın en olumsuz yanıysa arka bölümde kullanılan materyal olabilir çünkü esnek bir yapıya sahip olan ve çıkarılabilir olan bu arka kapak güven konusunda kullanıcıları şüpheye düşürebilir. Kolayca esneyebilmesi olumlu bir özellik ancak kapağın üzerinden yapılan olası bir hafif baskıyı bile iç donanıma yansıtması pek de tercih edilen bir şey değil. Yani arka kapağa yapılan bir baskı neredeyse doğrudan donanımın arka kısmına yansıyor.

  1. LG Optimus L9 P760 İncelemesi
  2. Donanım
  3. Kamera
  4. Sonuç ve Editörün Yorumu

YORUMLAR