Moborobo Akıllı Telefon Yönetimi Uygulaması İncelemesi

Moborobo programı sayesinde Android akıllı telefonunuzu bilgisayarınızdan yönetmek çok daha kolay bir hale geliyor.

Moborobo Akıllı Telefon Yönetimi Uygulaması İncelemesi

Moborobo uygulaması Android akıllı telefonunuzu çok daha kolay bir şekilde, bilgisayarınızı kullanarak yönetebileceğiniz uygulamalardan birisi. Sahip olduğu detaylı özellikler sayesinde telefon üreticilerinin kendi yazılımlarından çok daha kullanışlı ve ekstra özellikler sunabilen program, tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. İlk olarak uygulamayı bilgisayarınıza kurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Android İçin Moborobo

Moborobo'nun masaüstü sürümünü yükledikten sonra açtığınızda, karşınıza ilk olarak telefonunuzu hangi yöntem ile açmak istediğinizi soran bir sihirbaz gelecektir. Bu sihirbazı kullanması oldukça kolay ve sizlere hangi adımları tamamlamanız gerektiğini gösteriyor. Hem USB kablosu hem de Wi-Fi bağlantısı üzerinden kurulabilen bağlantı için biz blogumuzda Wi-Fi bağlantısını kullandık. Zira telefonumuzu yönetmenin en hızlı ve kolay yolunu bulmaya çalışıyoruz.

Wi-Fi ile bağlanmanın tek dezavantajı telefonunuza da bir uygulama yüklemek zorunda olmanız. USB'den bağlandığınızda bu kadar detaylı işlemlere gerek kalmıyor. Karşınıza çıkan ekrandaki QR kodunu okutarak uygulamayı direkt olarak telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Tüm bağlantıları sağladığınızda aşağıda görebileceğiniz gibi çok kolay kullanımlı bir ana menü karşınıza çıkıyor. Bu menü üzerinde programın tüm işlevleri yer alıyor ancak dilerseniz bunları sizin için listeleyelim;

  • Kontak listenizi yönetme ve iOS ile Android cihazlar arasında kontak transferi yapabilme
  • SMS mesajlarınızı yönetme ve mesaj okuma/cevaplama
  • Gelen ve giden çağrıları görme
  • Yüklü uygulamaları yönetme ve yeni uygulamalar yükleyebilme, Moborobo'nun kendi uygulama marketini kullanabilme
  • Resim ve video dosyalarını yönetme
  • Müziklerinizi, bildirim ve zil seslerinizi yönetme
  • Mobo Launcher kullananlar için tema değiştirebilme

Uygulamanın içerisinde yer alan web kaynakları sayesinde, cihazınızın 3G bağlantısını kullanmadan, bilgisayarınıza uygulamaları indirebiliyor ve daha sonra telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Böylece telefonunuz üzerinden değil bilgisayarınızın internet bağlantısını kullanarak istediğiniz dosyalara ve uygulamalara erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu özellik sekmelerde yer alıyor ve her sekmenin kendine ait web kaynakları mevcut.

Bahsettiğimiz bu özelliklere dair ekran görüntüleri de yine aşağıda yer almakta.

Telefonunun performansından memnun olmayanlar içinse önbellek temizleme özelliği programın dahilinde. Her ne kadar tam teşekküllü temizlik uygulamaları derecesinde olmasa da cihazına hızlı bir şekilde bakım yapmak isteyenlerin tercih edebileceğine inanıyorum.

USB ile Moborobo'ya bağlananların Wi-Fi ile bağlananlara göre bir avantajı mevcut. Cihazlarının yedeklerini USB'den bağlanarak alabilirler ve daha sonra isterlerse yedek dosyasını geri yükleyerek telefonlarını eski haline döndürebilirler. Özellikle yüklediğiniz uygulamaların telefonunuza zarar vereceğini düşünüyorsanız bu şekilde yedekli çalışabilir ve verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Ayrıca cihazınızın ekran görüntüsünü alma ve bunu monitörünüze büyük olarak aktarma da programın yetenekleri arasında. iPhone desteğine de sahip olan program maalesef iPhone üzerinde Android'de olduğu kadar geniş yetkiler elde edemiyor ve pek çok özellikten mahrum kalınıyor.

Android için ideal olduğuna inandığım bu yönetim programını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

YORUMLAR