Windows Live Messenger Alternatifi Programlar

En popüler anlık mesajlaşma programı olan Windows Live Messenger (WLM) alternatifi olarak kullanabileceğiniz en iyi programları listeliyoruz.

Windows Live Messenger Alternatifi Programlar

Windows Live Messenger'ın son sürümü bir çok kullanıcıya karışık gelmiş olsa gerek ki bir çok kullanıcı program ile ilgili yaptığı yorumlarda memnuniyetsizliğini dile getirmiş. Bunu daha önce yazmış olduğumuz Windows Live 2011 Nasıl Kaldırılır? adlı yazımıza olan ilgiden de açıkça anlıyoruz. Kullanıcılar genel olarak yeni sürümden memnun kalmamış olsa gerek ki yeni sürümü kaldırıp eski sürüme geçmek isteyen bir çok kullanıcımızdan geribildirimler aldık.

Her ne kadar eski Windows Live Messenger'ın eski sürümünü kullanmak gibi bir şansınız olsa da, Windows Live Messenger'a alternatif olarak kullanabileceğiniz alternatif bir çok program bulunmaktadır. İşte bu yazımızda arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, görüntülü konuşma yapabileceğiniz ve mesajlaşabileceğiniz bu alternatif programlardan bahsedeceğiz.

Skype

Evet dünya üzerinde en az Windows Live Messenger kadar popüler olan bir diğer görüntülü ve sesli anlık mesajlaşma programı Skype ile çevrimiçi durumunuzu ayarlayabilir, arkadaşlarınızla görüntülü ve sesli sohbet edebilir, arkadaşlarınızla grup yazışmaları ve görüntülü grup sohbetleri yapabilirsiniz. Sürekli güncellenen ve sade tasarımıyla dikkat çeken Skype ilk tercihiniz olabilir.

Trillian

Trillian bildiğiniz tüm popüler mesajlaşma servislerini ve sosyal ağları tek bir yerde toplayarak kullanıcılar için herşeyi daha kolay bir hale getirmek amacıyla tasarlanan başarılı bir programdır. Windows Live, Yahoo, MySpaceIM, AIM, Google, ICQ, Jabber, Skype, IRC gibi anlık mesajlaşma servislerinin yanında Facebook, Twitter, Foursquare ve LinkedIn gibi sosyal ağları da desteklemektedir. Eğer sadece arkadaşlarınızla etkileşim halinde kalmak istiyorsanız Trillian gerçekten başarılı bir alternatif olarak düşünülebilir.

Digsby

Eğer internet üzerinde cidden çok sosyal bir insansanız, Digsby ile e-posta listenizden Facebook arkadaşlarınıza kadar her türlü şeyi kolayca takip edebilirsiniz. Digsby'de Trillian'da olduğu gibi birden çok program için sizlere ekstra destek sunmakta. Eğer siz de çok sayıda ayarla uğraşmayı seven biriyseniz, e-posta ve sosyal ağ ayarları son derece özelleştirilebilir olan Digsby'yi alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Pidgin

Pidgin'de diğer bahsettiğimiz programlar gibi çoklu protokol destekli bir anlık mesajlaşma programıdır. AIM, ICQ, WLM Yahoo, IRC, Bonjour, Gadu-Gadu ve Zephyr gibi birçok popüler ağı destekleyen Pidgin ile artık tek bir arayüz üzerinden mesajlaşma programlarınızın hesaplarını birleştirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Program çalıştığı ağların neredeyse tüm özelliklerini destekler. Dosya transferi, bilgisayar başında yokken otomatik cevap yazma, vb. Alternatif olarak tercih edebileceğiniz başarılı bir program.

aMSN

Windows Live Messenger'ın eski sürümünü seviyorum ama tamamen farklı bir masaüstü uygulaması arıyorum diyorsanız aMSN tam aradığınız şey olabilir. aMSN'in konferans desteği, otomatik mesaj yazma özelliği, olay bildirimleri gibi güzel ve kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Program nispeten basit arayüz görünümüne sahiptir ve isterseniz geliştiricinin sitesinden farklı görünüm seçenekleri indirebilirsiniz. Yine aynı şekilde aMSN için hazırlanmış özel eklentileri indirerek programı kendinize özgü bir şekilde özelleştirme şansına sahipsiniz.

YORUMLAR