Windows Phone Cihazınız Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

Windows Phone Cihazınız Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

Kaybolan bir cep telefonu arayıp uzun bir süre boyunca bulamamak kimi zaman sinirlerinizi fazlasıyla bozan bir deneyime dönüşebiliyor. Bulunduğunuz ortamı araştırıp bir sonuca ulaşamadığınızda telefonun gerçekten başka biri tarafından alınmış olma ihtimali olabileceğini düşünürsünüz veya son uğradığınız yerde telefon ile gerçekleştirdiğiniz eylemleri hatırlama aşaması panik ile birlikte olduğundan daha zor bir hal alır. Windows Phone kullanıcıları için bu sorunu çözen pratik bir yöntem var.Telefonunuz evin ücra bir köşesinde saklı mı kaldı yoksa bir hırsızın eline mi geçti sorusuna en tutarlı cevabı Windows Phone'da bulunan Telefonumu Bul özelliği veriyor. Telefonunuza tanıttığınız bir Microsoft Hesabı olduğu takdirde herhangi bir bilgisayardan www.windowsphone.com'a girip sağdaki menüden Telefonumu Bul özelliğini tıklayabilirsiniz.

Windows Phone cihazınızın evde olması durumunda Çaldır yazısını tıklamanızla birlikte telefonun özgün bir alarm tonu çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu işlemin gerçekleştiğinden emin olmak için tarayıcınızda aşağıdaki görüntünün olduğundan emin olun.

Tarayıcı üstünde bulunan Kilitle butonunu tıkladığınızda belirlemiş olduğunuz şifre girilmediği sürece cihazınız kullanıma kapalı kalacaktır. Bu işlemi tamamlarken şu an cihazı yanında bulunduran kişiye bir not da bırakabiliyorsunuz.

Cep telefonuna aktardığınız mesaj şu şekilde görünecektir.

Cihazınızdaki bilgilerin hassas olduğunu düşünüyorsanız ve kimsenin eline geçmemesi gerektiği fikrindeyseniz Sil seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Bu yazıya tıkladığınızda çıkan pencerede yapmak istediğiniz işlemden emin olup olmadığınız sorulacaktır.

Bu seçeneği sadece telefonu geri alamayacağınızdan emin olduğunuzda kullanmanızı öneririm. Telefonunuzda bulunan hassas bilgilerin başkasının eline geçmesindense telefonu feda etmeye hazırsanız bu seçenek sizin için doğru karar olacaktır. Bununla birlikte, kaybolan cihazınız için SIM kartı operatörünüzle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Kredi kartı bilgilerinizin başka insanların eline geçmiş olma ihtimaline karşın bankanızı da hemen aramanızda yarar var.

Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürecek olan bu seçenek ile telefonunuzu başka bir kullanıcıya satmadan önce de hızlıca verilerinizi yok edebilirsiniz.

YORUMLAR