Windows Phone'da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Windows Phone'da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Windows Phone ekranınızda başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir eğlenceli görüntünüz mü var? Teknik sorunlarınızı anlatmak için ekran görüntüsünü işi bilen insanlara mı aktarmak istiyorsunuz? Android ve iOS cihazlarda da benzer fonksiyonları farklı tuş kombinasyonlarıyla yapmanız gerekirken Windows Phone cihazları için de standartlaşmış bir yöntem var. Ekranınızdaki görüntüyü olduğu gibi kaydetmek için Ses Açma ve Güç Butonu aynı anda basıldığı takdirde ekranda seçmiş olduğunuz tema rengiyle anlık bir parlama olduğunu fark ederseniz işleminiz başarılı olmuştur. Bunun sonrasında ekranın sol üstünde görüntünüzün kaydedildiğine dair bir mesaj alacaksınız. Daha kolay anlaşılabilir olması için dilerseniz görselle de bu işlemi nasıl yapabileceğinizi gösterelim.

Kaydetmiş olduğunuz ekran görüntüsüne ulaşmak için Fotoğraflar klasörünü açmanız yeterli olacaktır. Bu aşamayı da size adım adım görsellerle gösterelim.

Uygulamalar listesinde bulacağınız Fotoğraflar'ı seçtiğinizde karşınıza çıkacak olan klasörler arasında Ekran Görüntüleri isimli olanı seçmeniz gerekiyor.

Klasörü açtığınızda sadece kaydetmiş olduğunuz ekran görüntüleri ile karşılaşıyorsunuz ve diğer fotoğraflar arasında bu görüntüleri aramak zorunda kalmıyorsunuz. Görselle anlatırken yaptığımız işlemin getirdiği sonucu görselin hemen sağında yer alan tam ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alırken herhangi bir sıkıntı ile karşılaştıysanız bunu aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir bilgi varsa sizi yine yorumlara konuk etmekten memnuniyet duyarız.

YORUMLAR