Yüklediğin Hangi Uygulamalar Bataryanı Tüketiyor, İşte Güncel Liste

Standart batarya kapasitelerine sahip telefonların normal kullanımlara göre hesaplanmış dayanıklılık süreleri, telefona uygulamalar yüklendikçe azalıyor. Peki, hangi uygulamalar cihazları yoruyor.

Yüklediğin Hangi Uygulamalar Bataryanı Tüketiyor, İşte Güncel Liste

Android telefonunuzun bataryası sürekli olarak azalıyorsa sorunu cihazda aramayın. Standart batarya kapasitelerine sahip telefonların normal kullanımlara göre hesaplanmış dayanıklılık süreleri, telefona uygulamalar yüklendikçe azalıyor ve fabrika ayarlarından farklılıklar gösterebiliyor.

Bu yüzden kullandığımız cihaza yüklediğimiz uygulamaların ne kadar performans tükettiğini bilmekte fayda var. AVG Technologies isimli hepimizin tanıdığı güvenlik ve performans uygulamaları yazılım şirketi her yıl yayınladığı Android performans raporunu güncelledi.

Yeni rapora göre Android telefonların hem bataryalarının, hem de performanslarının katili olan yazılımlar şöyle listelendiler.

Hangi Uygulama Ne Kadar Performans Tüketiyor?

Snapchat tam bir performans katili olarak AVG’nin performans tüketen uygulamalar listesinde zirvede. Snapchat Android telefonların cache belleğini de sömürüyor. Ardından Spotify ikinciliğe yerleşiyor. Bedava mesajlaşma ve telefon görüşmesi hizmeti veren LINE ise üçüncü sırada yer alıyor.

Hangi Uygulama Ne Kadar Batarya Tüketiyor?

Samsung TV’leri kontrol eden uzaktan kumanda uygulaması Samsung WatchON uygulaması tam bir batarya düşmanı. AVG bu uygulamayı “en yoğun batarya kullanan” uygulama ilan etmiş ve birinci sıraya yerleştirmiş. Performans katili Snapchat doğal olarak bataryalara da anlayışlı davranan bir uygulama değil. En çok batarya tüketen uygulamalar listesinde ikinci sıraya yerleşen Snapchat’in en yakın takipçisi Microsoft Outlook. Performansı etkileyen Spotify ise batarya tüketen uygulamalar listesinde alt sıralara gerilemiş görünüyor.

Oyunlar Bataryayı Nasıl Etkiliyor?

Uygulamalar bir kenara Android telefonların bataryaların hızla tükenmesi oynadığınız oyunlarla da doğrudan alakalı. Bu oyunların başında da Pokémon GO geliyor. Angry Birds, Candy Crush, Clash of Clans ve Clash Royale Pokémon GO’nun ardı sıra listeye giriyorlar.  

Android Batarya Ömrünü Uzatacak Uygulamalar

Android Telefonlarda Bellek ve Batarya Düşmanı Uygulamalar Listesi Açıklandı

Batarya Düşmanı 8 Popüler Oyun

 

YORUMLAR