Firefox

Firefox

54.0.1 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

558 Kullanıcı: 4.3/5

4.3
Firefox
Firefox
Firefox
Firefox
Firefox
Firefox
Firefox
Firefox

Popüler Mozilla Tarayıcısı

Can Çevrim Son güncelleme 3 hafta önce

Gelişmiş Özellikleriyle Dikkat Çeken Firefox Kullanıcılara İnternette Hızlı Gezinme Şansı Tanıyor

Firefox, internet kullanıcılarının web üzerinde özgürce ve hızlıca dolaşmalarına olanak sağlamak için Mozilla tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu bir internet tarayıcısıdır. Kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunulan Mozilla Firefox, son aldığı güncellemelerle birlikte; hız, güvenlik ve senkronizasyon konusunda Google Chrome, Opera ve Microsoft Edge gibi rakiplerine karşı oldukça iddialı konuma geldi.

Basit ve kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde internet kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başaran internet tarayıcısı, sahip olduğu ekstra güvenlik ve gizlilik seçenekleri sayesinde de kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlıyor. Açık kaynak kodlu bir yazılım olması nedeniyle geliştiricilerin de dikkatini çeken Firefox, her yeni güncellemeyle birlikte kullanıcı ihtiyaçlarına yeni çözümler getirmektedir.

Mozilla tarafından gereksiz araç çubuklarından arındırılan Firefox, diğer rakipleri tarafından kabul görmüş olan sekmeli tarayıcı yapısını ilk kez kullanan internet tarayıcı olarak da birçok kullanıcının gönlünde taht kurmuştur. Tüm özelleştirme seçeneklerini kolayca ulaşılabilir tek bir menü altında bir araya getiren tarayıcı, böylelikle tüm kullanıcılarının ihtiyaç duyabileceği ayarları kolayca düzenlemesine olanak sağlamaktadır.

Sahip olduğu JavaScript motoru ile sayfa açılış hızı konusunda diğer tarayıcılara göre bir adım önde olan internet tarayıcısı, Direct2D ve Direct3D grafik sistemlerini de kullanarak karışık web içeriklerini ve videoları oynatma konusunda yüksek performs göstermektedir.

İnternette anonim olarak gezmek ve arkasında herhangi bir iz bırakmak istemeyen kullanıcılar için geliştirilen gizli pencere veya gizle sekme özelliğini ilk kez kullanan Firefox, bu alanda da birçok rakibinin önüne geçmeyi başarmış ve onlara örnek teşkil etmiştir. Aynı zamanda sahip olduğu kimlik hırsızlığına karşı koruma teknolojisi, antivirüs ve zararlı yazılım entegrasyonu, içerik güvenliği gibi özelliklerle de internet kullanıcılarını koruma altına alan tarayıcı, söz konusu güvenlik olduğu zaman kendi sınıfının en iyileri arasındadır.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlar üzerinde kullanıcılarla buluşan internet tarayıcısı, sahip olduğu gelişmiş senkronizasyon özellikleri sayesinde hem evde, hem işte hem de yolda ihtiyacınız olan tüm verilerinize kolayca ulaşmanıza ve çalışmalarınıza her zaman kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlar. Ayrıca eklenti ve tema desteğini de sizlerin beğenisine sunan tarayıcıyı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısına alternatif olabilecek ücretsiz, güvenilir, hızlı ve güçlü bir tarayıcıta ihtiyaç duyuyorsanız Mozilla tarafından geliştirilmekte olan Firefox'u mutlaka denemelisiniz.

 • Hasan
  4
  - Firefox 53.0 için Hasan dedi ki;

  iyi
  hic de kotu degil
  baskalarina da tavsiye ederim

  Artı Yönleri: bazi siteleri aciyor baskalarindan farkli olarak
 • MuratATICI
  Firefox 53.0 için MuratATICI dedi ki;

  Internet tarayıcısı konusunda alanında en uzman tarayıcılardan sebebi ise,arkasında geliştiricisi gönüllü vb.ekiplerinin olması mozilllafirefox'un sağlamlığını kanıtlar nitelikte eklenti dendiğinde firefox'tur sonradan çıkan tarayıcılar eklenti geliştimeleri ile adları duyurur oldular orn chome özetle Mozilla Firefox sağlam bir yapıya sahip kararlılık ve güvenlik hususunda M-Firefox ESR serisini tavsiye ederim paylaşım için teşekkür'ler.

  Artı Yönleri: Sadelik,Anlaşılır arayüz,Tam Türkçe,Flash,java ve arama motoru hızı,zengin eklentileri Eksi Yönleri: Sekme geçişlerinde takılma hissi veren yavaşlamalar
 • Ziyaretçi
  Firefox 52.0.1 için Ziyaretçi dedi ki;

  yeni sürümü güvensiz ve yandeks nerden çıktı
  0,5

 • FurkaN
  4
  - Firefox 51.0.1 için FurkaN dedi ki;

  bence firefox eklenti olarak çok iyi ve güvenli ama o kadar kasıyor ki sekme geçişlerinde anlık donmalar çok oluyor hızlı kullanım için iyi değil..not:pc den dolayı değil.

  Artı Yönleri: eklenti ve güvenli Eksi Yönleri: sekme geçişlerinde donma ve kasma
 • atakanhepdemir
  Firefox 51.0 için atakanhepdemir dedi ki;

  arkadaşlar cok iyimiş sizde demeyim

  Artı Yönleri: atakan Eksi Yönleri: atakan

Firefox için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
1,047 / 7,199,919
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
Mozilla

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Firefox
  FirefoxPopüler Mozilla Tarayıcısı
 3. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 4. Internet Explorer 11 (Windows 7)
  Internet Explorer 11 (Windows 7)Windows 7 için Internet Explorer 11 Final Sürümü
 5. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı