YouTube'da Reklamlardan Kurtulmak İçin Cüzdanınıza İhtiyacınız Olacak

YouTube'da Reklamlardan Kurtulmak İçin Cüzdanınıza İhtiyacınız Olacak

Bu ay YouTube kullanıcılara yeni bir teklifle gelmeye hazırlanıyor. Bu teklif YouTube’a belli bir miktar ödeme yaparsanız geçerli olacak.YouTube Kids ve YouTube Music Key Beta kanallarını açan sosyal video paylaşım ve izleme ağı bir miktar abonelik bedeli karşılığında artık kullanıcılarına reklam göstermemeyi teklif edecek. Bir ay içinde 2 milyondan fazla YouTube Kids uygulaması yüklenmesinin bu kararla bir bağlantısı olabilir.

YouTube henüz bu fikir ile ilgili her hangi bir resmi açıklama yapmış ya da bir bedel belirlemiş değil. Ancak bu konuda çok ciddi düşündüğüne dair duyumlar alınıyor. Öte yandan kararın özünde zaten zorlama bir durum da söz konusu değil. Kullanıcılar eğer isterlerse bu ödemeyi yapacaklar, YouTube ise karşılığında ödeme yapanlara her hangi bir reklam göstermeyecek.

YouTube’un mobil kanalıda geçen yıla oranla yüzde 200 fazla kullanıcıyla buluştu. Bu durum YouTube’un önemli gelir kaynağı olan reklam pastasının da büyümesine yol açıyor. Öte yandan YouTube yine de gelirlerini dengelemek adına reklam göstermezse kaybedeceği geliri kullanıcılardan karşılayarak bir denge oluşturmaya çalışıyor. 

İlginç YouTube Hileleri

YouTube Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

YORUMLAR