10 Yaşındaki Çocuğa Instagram'dan 10 Bin Dolar Ödül

10 Yaşındaki Çocuğa Instagram'dan 10 Bin Dolar Ödül

Instagram'da güvenlik açığı bulan 10 yaşındaki bir çocuk, Facebook tarafından ödüllendirilerek 10 bin doların sahibi oldu.

Uygulamalar her geçen gün açıklarını kapatmak için çalışıyor ve güncellemeler yayınlıyor. Gözden kaçan açıklar ise nadiren kullanıcılar tarafından keşfediliyor. Bu sefer böyle bir açığa denk gelen kullanıcı ise sadece 10 yaşındaydı. Bulduğu açığı Facebook'a bildiren genç Jani, Facebook tarafından 10 bin dolarlık ödüle layık görüldü. Jani, bulduğu açık sayesinde ödül kazanan en genç kişi ünvanına da sahip oldu.

Bildiğiniz üzere pek çok uygulama açıklarının bulunması ve bildirilmesi durumunda açığı bulan kişiye para ödülleri veriyor. Bu ödül verme işini geleneksel hale getiren Facebook, bu sefer 10 yaşındaki Finlandiyalı bir çocuğa bu ödülü verdi. Facebook'un sahibi olduğu Instagram'da bir güvenlik açığı bulan çocuk, dilediği bir kişinin mesajını silebilmeyi başarabilmiş. Facebook'un test için attığı bir mesajı da silerek bulduğu açığı kanıtlamayı başarabilen çocuk, 10 bin dolarlık ödülün de sahibi olmuş oldu. Çocuğun bulduğu açık ise Şubat ayının sonunda kapatıldı.

Daha önce Facebook'tan ödül almayı başarabilen 13 yaşındaki çocuğun sahibi olduğu en genç ödül alan kişi ünvanı böylece 10 yaşındaki Jani'ye gitmiş oldu.

Her Gün Neredeyse 1 Saatimizi Facebook Messenger ve Instagram’a Ayırıyormuşuz

Instagram Siyah-Beyaz Yeni Tasarımını Test Ediyor


YORUMLAR