1080p Çözünürlüklü Windows Phone Telefon 2014'te Gelecek

1080p Çözünürlüklü Windows Phone Telefon 2014'te Gelecek

Akıllı telefon dünyasında 2013 ile birlikte 1080p tam HD ekran çözünürlüklerini görmeye başladık. Söz konusu ürünlerin Android işletim sistemini kullandığına hatırlayacak olursak, diğer işletim sistemlerinin bu teknolojiye yönelik adımları merak konusuydu. Son gelişmeler, Windows Phone’un bu çözünürlük desteğini kısa sürede sağlayacağına yönelik.

Microsoft’a yakın kaynaklara göre dev şirket, içinde bulunduğumuz yılın sonundan itibaren Windows Phone işletim sistemine sahip ve 1080p tam HD ekran çözünürlüğü sunan cihazların ortaya çıkması için adımlarını tamamlayacak. Şu ana kadarki ürünler 720p ve 480p çözünürlüğü destekliyorlardı.

Tabii ki bu noktada Windows Phone ile iş birliğine giden donanım üreticilerinin çalışmaları da önemli. Onlardan biri olan HTC bu desteğe en yakın şirketlerden biri. Zira HTC’nin 4.7 inç ekran çözünürlüğüne sahip ve dört çekirdekli işlemcisi bulunan üst seviye bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu cihazın 1080p tam HD ekran çözünürlüğünde gelmesinin planları yapılıyor.

Tüm bunlar 2014 yılı itibariyle 1080p çözünürlüklü Windows Phone’larla karşılaşabileceğimizi söylüyor. Ancak Android’in hâlihazırda bu desteği sunması akıllı telefon dünyasındaki yarışta ne derece belirleyici olur, hep birlikte göreceğiz.

Twitter Android uygulamasındaki profil sorunu giderildi!

YORUMLAR