10GB RAM'li Xiaomi Mi Mix 3'ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi önümüzdeki hafta ilk defa 10GB RAM'li ve 5G veri hızı uyumluluğuna sahip Mi Max 3'ü sunmaya hazırlanıyor. Oppo Find X'e benzeyen pop-up kamera tarzını benimseyecek olan Mi Max 3, fiyatıyla da şaşırtacak.

Şirketin farklı tasarımları denediği Mi Max serisinin en güçlü versiyonu pop-up kamera ve sensör sistemine sahip olacak. Dünyada bir ilk olarak Oppo Find X'de gördüğümüz bu pop-up düzeneği sayesinde kameralar gizlenebilecek. Daha önceden selfie kamerasını telefonun alt tarafına yerleştiren Xiaomi, Mi Max 3 ile ilgili tweet paylaşmayı da ihmal etmedi.

Tasarıma ek olarak ilk defa 10GB RAM ve 5G veri hızını barındıracağı ifade edilen cihazın Xiaomi başkanı Lin Bin tarafından onaylandığını da belirtmek gerekiyor. 25 Ekim'de tanıtılması planlanan Mi Max 3'de 5G desteğini sağlayan Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinin olacağı dile getiriliyor.

Xiaomi Mi Max 3 her ne kadar 5G veri hızına sahip olsa da henüz bu hızı kullanmak mümkün değil. 2019 yılında kamuya açılması planlanan 5G ağının yine de dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Fiyatlandırma konusunda kullanıcıları üzebileceği düşünülen model hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!