14 Akıllı Telefon Üreticisi Stok Yazılımlarına Opera Max Tarayıcıyı Dahil Ediyor

14 Akıllı Telefon Üreticisi Stok Yazılımlarına Opera Max Tarayıcıyı Dahil Ediyor

Mobil veri kullanımında yüzde 60’a varan ekonomi yapabilen Opera Max Mobile tarayıcı, akıllı telefon üreticilerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Opera Max tarayıcısı için 14 farklı Android akıllı telefon üreticisiyle anlaşma imzaladı. Mobil veri tasarrufu yapabilen tarayıcının gelecek yıldan itibaren 14 farklı Android telefon üzerinde varsayılan tarayıcı olarak gelmesi ihtimali böylelikle daha da sağlamlaşmış oldu. Opera Max tarayıcısının akıllı telefonlarda fabrika ayarlarıyla gelecek olması elbette alternatif tarayıcı arayanlar için son derece önemli bir haber.

Bu anlaşmayla beraber, 2017 yılına kadar Opera tarayıcıların 100 milyondan fazla akıllı cihazda varsayılan tarayıcı olarak kullanıyor olması öngörülüyor. Opera’nın anlaşma yaptığı akıllı telefon üreticileri arasında Samsung, Acer, HiSense ve Xiaomi gibi Asya menşeli bir çok üretici bulunuyor. Öte yandan akıllı telefonlara yüklenecek olan Opera tarayıcıların açılış sayfalarının NetFlix olması da söz konusu. Yüzde 60 veri tasarrufu sağlayabilen Opera Max’ın bu özelliği en çok NetFlix gibi ağır veri dağıtan firmaların ilgisini çekiyor.

Opera Max İnternet Kotalarınızı Kurtaracak!

Opera Max ile YouTube Videolarını Daha Hızlı Seyretmek Artık Mümkün

YORUMLAR