14 Bin Dolarlık Vertu Aster P Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde tanıtım videosunun ortaya çıktığı Vertu Aster P, Çin'de tanıtıldı. Üst seviye telefon kullanıcıları için özenle tasarlanan Aster P teknik ve yazılımsal özellikler konusunda dikkat çekiyorken telefonun fiyatı da dudak uçuklatıyor.

Gerçek deriden titanyum alaşımlı çerçeveden, cam ekran ve arka panelden oluşturulduğu belirtilen Aster P, kullanıcısının seyahat planlamasına yardımcı olacak, kişiye özel bir hizmet sunacak ve akşam yemeği için masa rezervasyonu yapabilecek kadar özelleştirmelere sahip. 

4,93 inç Full HD ekranı barındıran telefon gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alıyor. 6GB RAM ve 128 GB depolama alanına yer veren Aster P'de 12MP arka kamera ve 20MP'lik selfie kamerası bulunuyor. Telefonun tasarımında şaşırtıcı olarak SIM kart yeri arka tarafta kameranın altında bulunuyor.

Aramaları ve mesajları korumak için bir V Talk şifreleme teknolojisine sahip olan cihazın kaybolma veya başka biri tarafından kullanılma durumunda kendini kilitleyen özel bir güvenlik uygulaması bulunuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada Aster P'deki hassas metal bileşenlerin sadece gelişmiş mekanik saatlerde görüldüğü ifade edildi.

Vertu Aster P yedi farklı tasarım seçeneğiyle geliyor ve her varyantın farklı fiyat etiketi bulunuyor. Başlangıç fiyatı 4200 dolar olan cihazın orta renkleri ise 5100 dolardan alıcı buluyor. Ancak en pahalı ve premium olan Dazzling Gold'un 14 bin 120 dolardan satılacağı dile getirildi.