2016 Nexus Cihazın Üreticisi Kim Olacak

2016 Nexus Cihazın Üreticisi Kim Olacak

Google'ın yeni Nexus cihazını üretecek firmalardan birisi kesinlik kazandı. Huawei bu yıl Google ile işbirliği yaparak yeni Nexus 7P isimli cihazın üretimini üstlenecek.

Geçtiğimiz yıl Nexus 6P cihazların üretiminde rol oynayan ve ürettiği cihazlarla beğeni kazanan Huawei, bu yılda da Nexus cihazların üretimini üstlenecek. Ürettiği P9 telefonların Güney Afrika lansmanında açıklama yapan Huawei, bu yıl yeni bir Nexus cihaz üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Hatırlayacağınız gibi yaklaşık iki ay önce Huawei'nin yeni Nexus cihazları üreteceğine dair sızıntılar gündemimize gelmişti. Yapılan açıklama ile birlikte bu sızıntılarda kesinliğe kavuşmuş oldu.

Huawei Nexus 2016 Cihazın Özellikleri

Nexus 6P cihazlar ile başarılı sonuçlar elde eden Huawei, başarısının sonucu olarak bu yılda da Google ile olan işbirliğine devam edecek. Huawei Nexus 7P adını alacak sıradaki Nexus cihazın küresel pazarda etkin olup olmayağı henüz bilinmiyor olsa da, telefonun teknik özellikler bakımından kullanıcıları tatmin edeceği biliniyor. Huawei'nin üreteceği Nexus cihazın kesinleşen bazı özellikleri şöyle;

  • Snapdragon 820
  • Quad HD ekran
  • 4 GB RAM
  • Android N 7.0
  • Parmak izi sensörü

HTC'de Nexus Üretecek

Öte yandan Nexus cihazların her yıl iki firma tarafından üretildiğini de hesaba kattığımızda, bir diğer üreticinin HTC olması bekleniyor. Hatırlayacağınız gibi daha öncelerden yapılan sızıntılarda HTC'nin iki farklı Nexus cihaz ile karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Bu haberden yola çıkarak bu yıl 3 farklı Nexus modeli görebileceğimizi söyleyebiliriz. Huawei'nin üreteceği telefonun bu yıl sonuna kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

Google'ın Analiz Aracı Küçük İşletmelerin Sitelerini Test Ediyor

2016 Model Nexus'ların Üreticisi HTC Olacak

Google Yeni Nexus’unda Tamamen Apple Ürünlerini Örnek Alacak

YORUMLAR