2016'da iPhone'lar Intel ile Gelecekler

2016'da iPhone'lar Intel ile Gelecekler

Intel ve Apple aynı platformda buluşuyor. 2016 yılından itibaren çıkacak iPhone’larda Intel teknoloji ürünü mikro yongalar ve benzeri donanımlar görmek sürpriz olmayacak.2016 yılından itibaren iPhone’ların LTE modemleri tamamen Intel tarafından üretilecek. Intel için çok önemli olan bu gelişmenin ıslak imzaları önümüzdeki günlerde atılmak üzere.

Apple’ın güney ve Orta Asya’daki büyüme hızına dayanarak aldığı yeni karar Intel’i de bağlıyor. Intel’im XMM7360 modemleri 2016’dan itibaren iPhone’ların içinde olacaklar.

Intel XMM7360 modemin özelliklerini MWC 2015’te sunmuş ve beğeni toplamıştı. 450 Mps indirme hızına sahip bu modem mobil telefonlar için tasarlanmış özellikleriyle dikkati çekiyordu. XMM7360 LTE Modem 4G şebekeler için son derece kullanışlı ve performans veren bir modem. Apple bu fırsatı hızla değerlendirmekte bir sakınca görmedi.

2015 yılında çıkması beklenen iPhone’un içinde Qualcomm olacağına kesin gözüyle bakılırken, 2016 yılından sonra bu görevi Intel’in alıyor olması kafada başka sorular da uyandırıyor. 

MWC 2015’te Kim, Hangi Cihazı Sunuyor

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

Çinliler Hemen Apple Watch'un Sahtesini Piyasaya Sürdüler

CIA Havadan Cep Telefonu Verisi Tarayıp Kopyalayacak

YORUMLAR