2018'de BitTorrent'ten En Çok İndirilen Diziler Belli Oldu

2018'de BitTorrent'ten En Çok İndirilen Diziler Belli Oldu

Geride bıraktığımız yılda BitTorrent’ten en çok indirilen diziler belli oldu! Korsanlardan çekmediği dert kalmayan Games of Thrones, bu sene yayınlanmadığı için listede yer almıyor. Ondan boşalan koltuğu, efsanevi zombi serisi The Walking Dead alırken, onu sırasıyla The Flash ve The Big Bang Theory dizileri takip etti.

Torrentfreak, her yılın sonunda olduğu gibi bu sene de BitTorrent’ten en çok indirilen dizileri açıkladı. Popüler AMC dizisi The Walking Dead, 2018 yılında Game of Thrones’u geçmeyi başardı. Böylece ikonik yapımın 6 yıl süren saltanatı son bulmuş oldu, ancak HBO imzalı dizinin 2018’de hiçbir yeni bölüm yayınlamadığını düşünürsek, bu ünvanı kapmak pek de zor olmamış olsa gerek. 

Listenin ilk 10’unda yer alan yapımların birçoğu, önceki yıllarda en az bir kere listede kendine yer buldu. En büyük sıçramayı ise DC’s Titans yaptı. Şu anda yalnızca ABD’de erişilebilir bir akış platformu olan DC Universe’de yayınlanan dizi, 11 Ocak’ta Netflix kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Listenin tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz:

  1. The Walking Dead
  2. The Flash
  3. The Big Bang Theory
  4. Vikings
  5. Titans
  6. Arrow
  7. Supernatural
  8. Westworld
  9. Legends of Tomorrow
  10. Suits

Öte yandan BitTorrent trafiğinin, korsan yayının yalnızca küçük bir kısmını oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Nitekim günümüzde pek çok insan, genellikle görüntüleme istatistiklerini bildirmeyen dizi ve film sitelerini kullanıyor. 

Son olarak, Game of Thrones bu sene listede olmasa da, Torrent sitelerinde en çok aranan dizilerin başında geliyor. Torrentfreak, önceki sezonlardaki bölümlerin indirilme rakamlarını katıldığında GoT’un hala listenin zirvesinde olduğunu söylüyor. 

Game of Thrones’un sekizinci ve final sezonu Nisan 2019’da yayınlanacak. O zamana kadar The Walking Dead zirvenin keyfini çıkarabilir.