2019'da En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri Belli Oldu

2019'de bölge bölge en çok satan telefonlar belli oldu. İşte 2019'a damgasını vuran akıllı telefon modelleri.

2019'da bölge bölge en çok satan telefonlar belli oldu. İşte 2019 yılına damgasını vuran akıllı telefon modelleri.

Akıllı telefonlar gümüzde hayatımızın bir parçası haline geldiler. Dünya'da her yıl binlerce telefon satışı yapılırken, insanlar en çok hangi telefonun satıldığını da merak ediyor. Yıllardır Samsung'un ve Apple'ın savaşı son yıllarda diğer şirketlere de sıçramışken, 2019'da en çok hangi modeller satıldı merak ediliyor.

Resimlere baktığımızda telefonlar arasında 2019'da en çok ün yakalayan modeli iPhone XR olmuş. 2019'da en iyi başarıyı yakalayan telefon olan iPhone XR'ı iPhone'un yeni modeli iPhone 11 takip ediyor. Bu listede Android modellerinden Samsung A50, A10 ve A20 dikkat çekiyor. Tabii burada markaların en popüler cihazları daha önde geliyor. Ancak firma olarak baktığımızda Apple biraz geride kalıyor.

Diğer markalara göre daha fazla model seçeneği olan Huawei ve Samsung tüm cihazlar ele alındığında daha yüksek sıralarda yer alıyorlar. Her bütçeye uygun cihazlar üreten bu şirketler dünya çapında satış ve dağıtım sıralarında en üstü tutuyorlar. Samsung dünya genelinde 2019 yılında en büyük değerleri yakalayan şirket oldu.

Samsung'u hemen yakından takip eden Huawei, Google'dan yediği darbe sonrası yıkılmadı ve devam etti. Böyle bir başarıyı yakalayan Huawei, 2020 yılında da aynı başarıyı gösterecektir. iPhone XR ve iPhone 11 modelleri ile diğer listelerde en üst sıralarda yer alan Apple, tüm cihazlar düşünüldüğünde üçüncü sıraya düşüyor.

Bölge çapında baktığımızda dünyanın farklı bölgelerinde farklı markaların öne çıktığını görüyoruz. Örneğin ABD'de büyük ölçüde iPhone modelleri dikkat çekiyor. Çin'de ise yine kendi firmaları olan Oppo, Huawei ve Vivo önde geliyor. Avrupa'ya baktığımızda Samsung'un önde geldiğini görüyoruz ama burada da Apple peşini bırakmıyor.

Motorola cihazlarının listelerde yer aldığı tek bölge olan Güney Amerika'da da genellikle Samsung modellerinin üstünlüğü görünüyor. Bakalım 2020 yılında satışlar nasıl olacak?

YORUMLAR