2020 Başkanlık Seçimlerinde Zuckerberg'in Rakibi Tim Cook Olabilir!

2020 Başkanlık Seçimlerinde Zuckerberg'in Rakibi Tim Cook Olabilir!

Mark Zuckerberg’in 2020 seçimlerinde Amerikan başkanlığına adaylığını koyacağı dedikodularından sonra, şimdi de Tim Cook’un adaylığı konuşulmaya başlandı.

Bu hafta yayınlanan Bloomberg Businessweek dergisinin kapağı Apple CEO’su oldu. Tim Cook dergiye verdiği ropörtajda, Amerika hakkında düşüncelerini dile getirdi. Röportajına “Amerikalı yoldaşlarım” şeklinde başlasa sırıtmayacak konuşma tarzı, akıllara Cook’un da Amerika başkanlığına oynayabileceği ihtimallerini akla getirdi.

Amerika’nın istihdamı ve küresel ticaretteki rolü açısından Apple’ın rolüne değinen Cook, kendini sorumlu hissettiğini sıkça vurguladı. Hatta hızını alamayan CEO, Amerika’nın dış pazar vergi uygulamaları hakkında fikirlerini bile açıkladı

Eğitimde ve savaş gazilerinin ihtiyacı olan teknolojilerde Apple’ın öncü şirket olduğuna değinen Cook, eğitimde teknolojik açıdan geri kalmış öğrencilere ulaşmak adına, ilk adımı atan olmak istediklerine de değindi.

Tıpkı Facebook’un CEO’su Zuckerberg gibi, “Şunları yapabilirim, güç bende, yapacağım, çok az kaldı...” konuşmalarının ardından bir icraatlarını göremediğimiz dünyaca ünlü iş adamlarının, almadan vermeyeceklerine sanırım hemfikiriz. Maddi ve manevi doyuma ulaşmış bu adamların, hala daha neyi beklediklerini düşününce akla ilk gelen kuşkusuz ‘Başkanlık’! Bu büyük teknoloji şirketlerinin, Dünya’yı daha güzel bir yer haline getirmek için çalışmaya başlamaları sanıyorum 2019’u bulacak. Malum seçim kampanyaları falan...

Sizce 2020''de Zucerberg ve Cook başkanlık için kapışır mı? Kapışırsa kim kazanır?

YORUMLAR