5 Kameralı Nokia Modeli Gün Yüzüne Çıktı

5 kameralı Nokia

Android tabanlı Nokia modelleri üretmeye devam HMD Global, yeni telefonlarında kamera kalitesi üzerine yoğunlaşacağının sinyallerini çok önce vermeye başlamıştı. Bugün ortaya çıkan sızıntı görsellerdeyse 5 kameralı Nokia modeli ilk kez gün yüzüne çıktı.

Fotoğraf ve video çekimlerinde kalitesini artırmak adına dünyanın en ünlü lens üreticilerinden bir tanesi olan Zeiss ile ortaklığa giden Nokia, kısa süre önce piyasaya sürdüğü modellerinde Zeiss kameralar kullanmıştı. Dün itibarıyla Çin kaynaklı internet sitelerinin servis etmeye başladığı 5 kameralı telefon modelinin ilk dikkat çeken detayıysa kameraların altında Zeiss yazmasıydı. 2018’in başında Nokia’nın beş kameralı telefon yapacağına dair çıkan haberler de akıllara gelince, görseldeki cihazın Nokia’nın yeni modeli olabileceği iddiaları ortaya çıkmış oldu.

Yurtdışı kaynaklı haber siteleri birkaç haftadan bu yana TA-1094 kod adına sahip telefonun Nokia 9 olarak adlandırıldığını sayfalarına taşıyorlardı. Haliyle Finlandiyalı üreticinin Nokia 9’da alışık olduğumuz kamera düzenini devam ettireceği düşünülürken, Nokia 10 ya da yeni bir modelin 5 kamera kullanabileceği konuşulmaya başlandı.

5 kameralı modelin hangi üreticiye ait olduğuna dair henüz bilgi bulunmazken, Nokia’nın modeli deneme amaçlı ürettirmiş olabileceği yorumları da yapıldı. HMD konuya dair resmi bir açıklama yapmazken, son olarak Huawei P20 modelinde 3 arka kamera kullanarak, birçok kişiyi şaşırtmayı başarmıştı.

5 kameralı Nokia HMD

YORUMLAR