64 GB Surface Pro Tablette 23 GB Boş Alan Var

Microsoft Surface Pro tablet 9 Şubat'ta satışa sunulacak ancak 64 GB'lık modelde 23 GB kullanılabilir boş alan olması kullanıcıları şimdiden düşündürüyor.

64 GB Surface Pro Tablette 23 GB Boş Alan Var

Microsoft Surface RT modellerinde ürün özelliklerinde yazan depolama alanı miktarının yanıltıcı olduğunu ve cihazda çok daha az yer olması nedeniyle ürüne karşı dava açıldığını daha önce Microsoft Surface Tablet Yüzünden Dava Edildi haberimizle sizlere duyurmuştuk.

Surface RT’den çok daha hızlı ve gerçek Windows 8 işletim sistemini içerisinde barındıran Surface Pro modelinin de aynı dertten muzdarip olduğu The Verge’e konuşan bir Microsoft yetkilisi tarafından resmen onaylandı. 9 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanan modelin 64 GB olan versiyonunda yalnızca 23 GB kullanılabilir alan yer alacak.

Cihazda bulunan alanın 41 GB’lık kısmı ise Windows 8 Pro’nun ihtiyaçları için kullanılacak. Ancak Microsoft aynı anda 128 GB’lık modeli de piyasaya sürecek ve bu model de 83 GB kullanılabilir alan olacak.

Ancak modelde USB 3.0 girişi ve microSDXC desteği olduğu için kullanıcılar dilerlerse depolama alanlarını dış desteklerle diledikleri gibi artırabilecekler. Elbette 32 GB’lık bir iPad’in 64 GB’lık bir Surface Pro tabletten daha fazla depolama alanı sunması kullanıcıların kararlarını etkileyen bir durum olacaktır.

Facebook iOS uygulaması güncellendi

YORUMLAR