9 Yaşındaki Fenomenin Annesi Küfürlü Videodan Sonra Kovuldu

Lil Tay'ın Anası

Yayınladığı küfürlü videolarla 2 milyondan fazla takipçi kazanan dokuz yaşındaki Lil Tay, annesinin başına iş açtı.

Ağız dolusu küfür edip, sahip olduğu paraları çevreye saçan küçük kız, çektiği bu videoların çok izlenmesiyle annesinin işten attılmasına sebep oldu. 

Instagram ve YouTube üzerinde Lil Tay ismiyle bilinmesine rağmen bugüne kadar gerçek ismini asla açıklamayan küçük yıldız, Instagram üzerinde 1,8 milyon, YouTube’ta ise 167 bin takipçi toplamayı başarmıştı. Zenginliğiyle gösteriş yapan ve spor arabalardan indikten sonra sağa sola para dağıtan küçük kız, tüm bunları yaparken ağza alınmayacak küfürler ediyor ve izleyenlerini küçük düşürücü sözler söylüyordu. Arabaların kiralık olmadığını göstermek için son videolarından bir tanesine milyonlarca dolarlık Rolls Royce’u tekmeleyen ve kapısına zarar veren küçük kız, tüm bu yaptıklarına rağmen bir şekilde milyonlarca kişiye ulaşıyordu.

Jake Paul gibi YouTube’un ünlüleri kızın yaptıklarını çok beğendiklerini söyleseler de kabak Lil Tay’in annesinin başına patladı. Kanada’nın Vancouver şehrinde emlak işinde uğraşan annenin çalıştığı Pacific Place Group, küçük kızın videolarından sonra anneyi işten çıkarma kararı aldı. Şirket, “Angela Tian’ın firmamızla herhangi bir ilgisi kalmamıştır” diyerek, anneyi işten çıkardıklarını söyledikten sonra, kızın davranışlarıyla firmalarının arasında bağlantı kurulmasını istemedikleri için böyle bir karar aldıklarını ve bu kararlarının arkasında olduklarını belirttiler. Tartışmalara yol açan ve pek çok uzman tarafından olumlu karşılanmayan o videoların birkaçınıysa aşağıda bulabilirsiniz.