ABD Başkanı Trump'ın Amazon Nefreti Devam Ediyor

ABD Başkanı Trump'ın Amazon Nefreti Devam Ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter paylaşımlarıyla gündemi belirlemeye devam ediyor. E-ticaret devi Amazon'a olan baskısını sosyal medya üzerinden sürdürmeye devam eden Trump, bir kez daha şirketin, vergisini ödeyen perakendecilere büyük zarar verdiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl ilginç bir çıkış yaparak Amazon'u hedef tahtasına oturtan Trump, "Amazon, vergisini ödeyen perakendecilere büyük zarar veriyor. ABD çapında kasabalar, şehirler ve eyaletler zarar görüyor ve bir sürü insan işinden oluyor" sözleriyle tweet namlusunu e-ticaret devine çevirmişti.

Jeff Bezos'un şirketine baskı yapmaya devam eden Trump, Amazon'un Amerika’da varolan birçok işyerinin varlığını tehdit ettiğini ve bazı işlerin önemini kaybetmesine neden olduğunu bir kez daha vurguladı.

 

 

“Sadece ahmaklar, ya da daha kötüleri, para kaybeden Post Office'in Amazon ile para kazandığını söylüyor. Servet kaybediyorlar ve bu değişecek" ifadelerini kullanan Trump, vergisini tamamen ödeyen perakendecilerin tüm ülke çapında kepenk indirdiğini söyledi.

Trump'ın bu açıklamalarının ardından Amazon hisseleri piyasalar açılmadan önceki erken işlemlerde yüzde 5'in üzerinde değer kaybetti.

YORUMLAR