ABD ve Huawei Arasında Yine Soruşturma Krizi Patlak Verdi

ABD ve Huawei, Dünyanın en sert mücadelelerinden bir tanesine girişerek birbirlerine meydan okudular. Her ne kadar ABD bütün gücünü kullanılabilsede yine de Huawei teknolojik yapısını korumayı başardı. İşte haberimizin detayları.

ABD hem ekonomik hem teknolojik üstünlüğün her zaman için kendisinde olmasını istiyor. Buna razı olmayan şirketleri ise kendi şirketleri aracılığıyla zor durumda bırakmaya çalışıyor.

Huawei'ye hırsızlık suçlaması 

Bilindiğiniz üzere Dünyanın en fazla araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüten ülkelerinden birisinin Çin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de akıllı telefon alanında müthiş bir patent alma işlemi gerçekleştiren Çin, ABD'yi gerçekten çok zorluyor.

İran ile mevcut ticaret yasağının bulunmasından dolayı; Huawei, Huawei Device USA, Skycom Tech ve CFO Men Wanzhou, banka dolandırıcılığı da dahil olmak üzere birçok suçtan dolayı çeşitli davalarla karşı karşıya kaldı. Üstelik Huawei şirketine hırsızlık suçlaması bile yapıldı. Son olarak T-Mobile şirketinin telefon test etme robotu ‘Tappy”nin sahibi olduğu teknolojinin çalındığını bile söylediler.

Huawei şirketi tüm bu suçlamaları kabul etmese bile yine de ABD sert bir şekilde dava süreçlerini devam ettirecek. Peki sizce de Huawei,A ile giriştiği bu savaşta galip çıkabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.