Acer Liquid Z3 Android Akıllı Telefon Duyuruldu

Acer Liquid Z3 Android Akıllı Telefon Duyuruldu

En popüler bilgisayar ve tablet üreticileri arasında yer alan Acer, geçmişte de akıllı telefon piyasasına girmeye çalışmıştı ama gelin görün ki bu noktada ürettikleri telefonlar, ürettikleri bilgisayar ve tabletler gibi satış rakamlarına ulaşmayı başaramadı. Hatta kullanıcılar tarafından yeterli ilgiyi göremediği için akıllı telefonların üretimine son verildi bile diyebiliriz.

Bu kez gözünü doğrudan Android platformuna diken ve üreteceği Android tabanlı akıllı telefonlarla bu alanda da başarılı olmayı hedefleyen Acer, yeni akıllı telefonu Acer Liquid Z3'ü resmen duyurdu.

Piyasada yer alan Samsung Galaxy S4, HTC One, Sony Xperia Z gibi güçlü cihazlar olmasına karşın Acer'ın neden kullanıcılara düşük performans sunacak olan Liquid Z3 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmek istediğiyse tam anlamıyla bir soru işareti. Belki de bu noktada Acer düşük bütçeli akıllı telefon sahibi olmak isteyen kullanıcıları hedef almış olabilir. Genel olarak göz önünde olan telefonlar markaların amiral gemileri olsa da dünya üzerinde hala birçok kullanıcının düşük bütçeli telefonları tercih ettiği bir gerçek.

Liquid Z3'ün sahip olduğu özelliklere göz atacak olursak; 3.5 inçlik ekran, 1GHz hızında çift çekirdekli işlemci (üreticisi henüz bilinmiyor), 4GB dahili depolama alanı, 3MP arka kamera ve çift SIM kart desteği dikkat çekiyor (tek SIM kart destekli olan modeli de mevcut).

Diğer Android cihazlardan Liquid Z3'ü ayırmak için Acer tarafından düşünülen ve geliştirilen Basic Mode, Senior Mode, Classic Mode ve Keypad Mode gibi telefon modları yer almakta.

Ağustos ayı ortalarında Avrupa üzerinde satışa sunulması beklenen cihazın tahmini satış fiyatınınyaklaşık 132 dolar civarında olması bekleniyor.

Samsung'dan Sorry Potter İsimli Garip Reklam Filmi

YORUMLAR