Adele'in Yeni Albümü Spotify'a Gelmeyebilir

Adele'in Yeni Albümü Spotify'a Gelmeyebilir

Sesiyle ve şarkılarıyla insanları büyüleyen Adele'in uzun süredir beklenen yeni albümü 25, dijital müzik dünyasının en önemli damarlarından bir tanesi olan Spotify'da yer almayabilir.

The Verge'de çıkan habere göre Adele'in yeni albümü Spotify üzerinde olmayabilir. Milyonlarca şarkıyı aratıp dinleyebildiğimiz Spotify ile Adele arasındaki problem ise Adele'in albümü sadece Spotify Premium üyelerine dinleterek daha fazla gelir elde etmek istemesi. Fakat Spotify bu konuda direnerek bunun adil olmadığını ve Premium sahibi olmayan üyelerin de dinleyebilecek olması gerektiğini savunuyor.

Çıkan haberlere göre taraflar arasındaki bu anlaşmazlık ise 25 albümünün Spotify'da yayınlanmaması ile sonuçlanabilir.

Spotify Premium üyeler aylık belirli miktarda ücret ödeyerek servisi parayla kullananlarken, Premium sahibi olmayan üyeler ise zaman zaman yayınlanan reklamları dinleyerek Spotify'ın ve dolayısıyla sanatçıların para kazanmasını sağlayan sisteme dahil oluyorlar. Fakat doğal olarak Premium üyeler Spotify'ın esas gelir kaynağını oluşturuyor.

Eğer Adele'in yeni albümü Spotify'da yer almazsa bundan milyonlarca spotify kullanıcı etkilenecek. Ayrıca bu durumda albümü kullanıcılarına sunacak nadir servislerden bir tanesi olan Apple Müzik büyük bir avantaj sağlayacak.

Adele'in yeni albümünde yer alan şarkılardan bir tanesi olan Hello'ya çektiği klibi aşağıda izleyebilirsiniz. Bu kliple Adele, Taylor Swift'e ait olan günlük izlenme sayısını 27 milyon izlenme ile ele geçirdi. Ayrıca şarkı mükemmel. Eğer duymadıysanız kesinlikle dinlemelisiniz.

YORUMLAR