Adobe'den iPad Kullanıcılarına Özel Dijital Kalem ve Cetvel: Ink ve Slide

Adobe'den iPad Kullanıcılarına Özel Dijital Kalem ve Cetvel: Ink ve Slide

Adobe, kullanıcıların yaratıcılıklarını ön plana çıkarabileceklerini iki yeni uygulama ile birlikte kullanılabilen dijital tablet kalem ve cetvel setini duyurdu. Bluetooth 4.0 teknolojisini destekleyen Ink ve Slide ile tablette kusursuz çizimlere imza atabilirsiniz.

Geçtiğimiz seneki Adobe MAX etkinliğinde Project Mighty ve Project Napoleon takma isimleri ile tanıtılan dijital kalem ve cetvel ürünü bugün Ink ve Slide isimleriyle resmi olarak duyuruldu. 4. Nesil iPad, iPad Air, iPad Mini veya Retina Ekranlı iPad Mini modelleriyle çalışacak şekilde özel olarak tasarlanan ürünler 199.99 dolar fiyat etiketiyle set halinde satışa sunuldu.

Adobe’nin yeni çizim uygulamalarından Adobe Sketch ve Adobe Line  ile kullanılabilen ürünlerden Ink, Adobe’nin birlikte çalıştığı şirket olan Adonit’in PixelPoint basınca duyarlı teknolojisini kullanıyor. Bluetooth 4.0 bağlantısını kullanarak iPad’le etkileşime geçen ürün alışılmışın dışında üçgen tasarımı ile dikkat çekiyor. Alüminyum gövdesinde dokunmatik düğmeler yardımıyla kalem menüsünü açıyor ve bu menüde çalışmanızı şekillendiren ve paylaşmanıza izin veren çeşitli araçlar kullanımınıza sunuluyor. Adonit tarafından üretilen diğer ürün olan Slide ise daire, üçgen, kare gibi şekiller çizmenize ve herhangi bir alet kullanmadan düz çizgiler oluşturmanıza izin veriyor.

Adobe’nin Adonit ile birlikte çalışarak hazır hale getirdiği Ink ve Slide’ı kullanabilmeniz için 4 iPad modelinden birine sahip olmanız ve bir Creative Cloud üyeliğinizin olması gerekiyor. Kuler temalarına, bulut panosuna ve Behance’te paylaşım seçeneklerine ulaşımı sağlayan Kalem menüsüne erişim gibi bulut üzerinden kullanılabilen işlevler için şart. Şarj cihazı, USB kablosu, ekran temizleme bezi ve Hızlı Kullanım Klavuzu ile birlikte gelen ürünler bugünden itibaren http://adobe.com/go/inkandslide adresinden satın alınabilecek. Ink ve Slide için belirlenen Amerika fiyatı ise 199.99 dolar.

YORUMLAR