Age of Empires 2 HD Edition Duyuruldu ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Age of Empires 2 HD Edition Duyuruldu ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Özlenen strateji oyunlarından birisi olan döneminin en iyisi ve günümüzün efsanesi olan Age of Empires serisinin en beğenilen yapımı Age of Empires 2 yeniden oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Daha önceleri Counter-Strike: Global Offensive gibi bir oyununda yapımında yer alan Hidden Path Entertainment ve Microsoft Studios’un iş birliği ile Age of Empires 2, yüksek çözünürlük ile yeniden oyun dünyasında olacak.

Yaklaşık olarak 14 yıl önce hayatımıza giren Age of Empires 2 yeniden hayranları ile buluşuyor ancak bu sefer daha yüksek çözünürlüğe sahip olacak. Age of Empires 2 HD Edition, Microsoft Studios’un yaptığı duyuruya göre 9 Nisan 2013 günü Steam üzerinden satışa çıkacak olup içeriğinde Age of Empires: Conquerors  ek paketini de barındıracak.

Oyunun grafikleri yeniden düzenlenip 1920x1080 çözünürlüğe kadar destek verecek. Sadece çözünürlükle kalmayan yapımcılar oyunun sahip olduğu bütün grafik yapısını değiştirerek daha gerçekçi bir coğrafi düzen yapmayı ayrıca patlama, yıkılma gibi savaş efektlerinin de yenileceğini belirtti. Kısacası bizleri yepyeni ancak aslına sadık bir Age of Empires bekliyor.

Tomb Raider Bir Milyon Oyuncuya Ulaştı

YORUMLAR