Airdates Uygulaması Havada Tanıştırıyor

Airdates Uygulaması Havada Tanıştırıyor

Tanışma amaçlı mobil uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Ancak Airdates isimli yeni uygulama piyasada var olan Tinder, OkCupid, Badoo gibi çöpçatanlık uygulamalarından çok daha farklı. Çünkü Airdates yalnızca havada hizmet veren bir uygulama.

Uçuşlarda kullanılan Airdates haliyle internet bağlantısı da gerektirmiyor. Uygulamanın kullanımı ise ilk etapta ayağınız yerden kesilmeden başlıyor. Öncelikle kullanıcılar uçağa binmeden uçuş numaralarını uygulamaya giriyor ve daha sonra uygulama aynı uçuştaki diğer Airdates kullanıcılarını tarayıp bu kullanıcıları uçuştan önce ağına ekliyor. Uçuş esnasında ise tek yapmanız gereken telefonunuzu uçak moduna getirip, Bluetooth ve Wi-Fi’ı aktif hale getirmek ve diğer kullanıcılar ile yazışmaya koyulmak.

Airdates’in CEO’su Michael Richard, bu tarz çöpçatanlık uygulamalarını aktif olarak kullandığını ve sıkça da seyahat ettiğini söylerken, uçuş süresinin bu uygulamaları kullanamadığı tek yer olarak tanımladı. Richard, bu uygulama ile kaybettiği zamanı da telafi edebileceğini söyledi.

Airdates şimdilik sadece AppStore’da yerini aldı ancak Android sürümünün de yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Aşağıdaki videoda Airdates'in nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Popüler Çöpçatanlık Uygulaması Tinder Grup Mesajlaşma Özelliğini Duyurdu

Türkiye Yolcu Uçaklarında İnternet Hizmeti Vermeyi Düşünüyor

YORUMLAR