Akıllı Telefon Karşıtı Light Phone'un Çıkışı Gecikebilir

Akıllı Telefon Karşıtı Light Phone'un Çıkışı Gecikebilir

Piyasada bulunan akıllı telefonlara karşı bir sloganla kullanıcılarla buluşmayı bekleyen Light Phone'un çıkışı gecikebilir. Bu yıl Mayıs ayında çıkış yapması beklenen telefon bazı aksilikler yaşamış ve beta kullanıcılarıyla birlikte testlere devam etmişti. Bu hafta üretici şirket tarafından yayınlanan duyuruda, en geç bu ayın sonunda kullanıcılara siparişlerinin gönderilmesinin umulduğu bildirildi. 

Konuya hakim olmayanlar için kısa bir giriş yapalım. Light Phone, uzun şarj ömrüyle dikkat çekiyor. Çünkü diğer telefonların yaptığı hiçbir şeyi yapmıyor. Bir anti akıllı telefon olarak adlandırabileceğimiz Light Phone sadece çağrı alıp, çağrı yapabiliyorsunuz. Bir kredi kartı büyüklüğünde ve hafifliğinde olan Light Phone son derece kolay taşınabiliyor. Tek yapmanız gereken 2G SIM Kart almak ve tek şarjla 3 hafta gidecek bir telefon deneyimi yaşamak. 

Light Phone'un hala beta aşamasında olduğunu belirtelim. Fakat Kickstarter projesi olarak doğan bu girişim için destekçiler biraz endişeli. Zira taahhüt edilen yazılım güncellemelerini ve cihazdaki eksiklikler bir türlü giderilemiyor. Bu da yetmezmiş gibi 2G ağların bazı ülkelerde tamamen kapatılacağı da gündeme geldi. Örneğin Avustralya'da 1 Aralık tarihinden itibaren 2G bağlantı artık olmayacak. Hal böyle olunca Light Phone'un kullanıcılara sunmak istediği bazı özelliklerde sorun yaşanıyor. Bu sorunları çözmeyi planladıklarını açıklayan üretici şirket, Aralık ayının ilk günlerinde telefonu destekçilere ulaştıracaklarını duyurdu. 

Amiral gemisinden geçilmeyen günümüz teknoloji dünyasında Light Phone gibi girişimler bizi heyecanlandırıyor. Eskiye dönüşten ziyade, eskiyi yeni teknolojilerle yaşatmak oldukça iyi bir fikir. Umarız en kısa zamanda tüm sorunları hallederler. 

Bu cihaz Türkiye'de çıkış yaptığında almak ister misiniz?

Light Phone, Bildiğiniz Hiçbir Telefon Kategorisine Sokamayacağınız Tek Telefon

YORUMLAR