Akıllı Telefon Kullanıcılarının En Sık Kullandığı Özellikler Belli Oldu

Akıllı Telefon Kullanıcılarının En Sık Kullandığı Özellikler Belli Oldu

Son zamanlarda yapılan bir araştırma sonucu akıllı telefon kullanıcılarının en sık kullandığı ve vazgeçemediği özellikler belirlendi. Fakat yapılan bu kapsamlı araştırmanın sonucu oldukça şaşırtıcı.

Günümüzde herkes akıllı telefonları mesajlaşmak veya sosyal medya hesaplarına ulaşmak için kullanıyor gibi görünse de araştırma sonuçları öyle söylemiyor. Sonuçlara göre en çok verilen cevap telefonla arama yapmak ve gelen aramaları cevaplamak olarak kaydedildi. "Bunun nesi şaşırtıcı? Telefon başka ne için kullanılır?" diyenlerin olduğunu da duyar gibiyiz. Fakat günümüzde telefonla görüşme oranları sürekli düşerken mesaj yoluyla iletişim giderek artıyor.

GWS adlı firmanın Ekim 2015 tarihinde Amerika'da 5000 yetişkin üzerinde gerçekleştirdiği bu araştırmanın diğer sonuçlarına bakılırsa, bu topluluğun %41'i en çok kullandıkları özelliğin arama yapmak ve gelen aramaları cevaplamak olduğunu belirtmiş. Bunun ardından en sık kullanılan özellik ise mesaj yazmak ve gelen mesajları cevaplamak olarak görünüyor. Daha sonrasında ise fotoğraf çekmek ve mail'lerine ulaşmak gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca araştırmaya konu olan bu topluluğun %35'inin internete girdikleri tek cihazın akıllı telefonları olması da ilginç bir sonuç.

YORUMLAR