Akıllı Telefon Sahipleri Daha Büyük Ekran İstiyorlar

Tüketicilerin 2013'te daha büyük ekrana sahip akıllı telefonları talep ettikleri ortaya çıktı ve üreticiler de bu talebi karşılamaya çalışıyorlar.

Akıllı Telefon Sahipleri Daha Büyük Ekran İstiyorlar

Samsung Galaxy S4, Galaxy Note 2, Sony Xperia Z ve pek çok diğer akıllı telefon giderek daha büyük ekranlara sahip oluyor ve ekran büyüklüğü konusunda ilk olarak Samsung'un yaptığı atılım tüm diğer telefon üreticilerini de etkilemeye devam ediyor.

Tabii ki bu konuda sadece üreticiler değil tüketiciler de etkilenmeyi sürdürüyorlar ve yapılan araştırmalar 2013'ün ikinci yarısında, akıllı telefon kullanıcılarının 4.2 ve 4.7 inç ekran boyutlarına sahip telefonlarla ilgilendikleri ortaya çıkmış durumda. 2011 yılındaki araştırmalarda 4.3 inçlik bir talep olduğu dikkate alındığında tüketicilerin giderek daha büyük ekranlar istediği ortaya çıkıyor.

Strategy Analytics şirketinin gerçekleştirdiği bu araştırmalarda erkeklerin kadınlara göre daha geniş ekranlar talep ettikleri ve bu talebin gelecekteki cihazları da etkileyeceği belirtiliyor. Ancak ekran boyutu arttıkça bazı problemler de ortaya çıkmaya devam edecek ve şirketin Kullanıcı Deneyimi Pratikleri Başkan Yardımcısı Kevin Nolan, daha büyük telefonların tek elle kullanımında karşılaşılan sorunlara karşı önlem alınması gerektiğini düşünüyor.

Özellikle mevcut işletim sistemlerinin daha küçük ekranlar mevcutken geliştirildiği dikkate alındığında, ikon yerleşimleri ve kullanım alışkanlıklarında bir değişikliğe gidilmesi mecburi görünüyor. Son zamanlarda tek elle akıllı telefon kullanımını öne çıkarabilmek için bir geliştirici takımı Splay Launcher'ı hazırlayarak tüketicilere sunmuştu. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu launcher'ı deneyebilirsiniz.

Samsung ile 5G 2020'de kullanıma hazır olacak

YORUMLAR