Akıllı Yüzük İle Tüm Bildirimlere Hükmedin

Akıllı Yüzük İle Tüm Bildirimlere Hükmedin

Son dönemlerde akıllı telefonların giderek daha da yaygınlaşmasına paralel olarak giyilebilir teknoloji ürünleri de bir hayli popülerlik kazandı. Bu cihazlar üzerine ünlü teknoloji markaları yüksek bütçeli yatırımlar gerçekleştiriyor ve kullanıcıların deneyimlerini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Bu konuda her ne kadar Samsung, Apple ve Sony gibi markaların isimleri daha sık kulağımıza çalınsa da daha ufak çaptaki üreticiler de boş durmuyor ve giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda çalışmalar yürütüyor.

Bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan en ilginç örneklerden bir tanesi de Mota Smart Ring ismi verilen bu ürün. Cihaz tamamen bir yüzük formunda sunuluyor ve kullanıcılara akıllı telefonlarına gelen bildirimleri anlık olarak gösteriyor.

Facebook, Twitter, email ve diğer servislere gelen bildirimleri sadece parmağınızdaki bu akıllı yüzüğe bakarak takip edebilirsiniz. Sade tasarımı ve hafif yapısıyla kullanıcıda rahatsızlık yaratmayacak şekilde tasarlanmış olan Mota Smart Ring’e dair daha ayrıntılı bilgi IFA 2014’te bu hafta içerisinde paylaşılacak. Şu an için aktarılan bilgiler arasında bu akıllı yüzüğün geceyarısı siyahı ve inci beyazı renkleriyle sunulması mevcut.

Apple iCloud'un Adını Temize Çıkardı

YORUMLAR