Alphabet Yeni Kurumsal Web Sitesi Tüm Alfabeyi Kapsıyor

Alphabet Yeni Kurumsal Web Sitesi Tüm Alfabeyi Kapsıyor

Google artık Alphabet oldu, bunu biliyoruz ancak Alphabet’in web adresinin abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com olduğu bugün açıklandı.

Alphabet kurumsal web sitesi https://abc.xyz/ üzerinden işlevsel olarak çalışıyor. Ancak bugün gelen bir habere göre Google Alphabet için yeni bir web adresi daha satın aldı. abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com resmen Alphabet’in oldu. Ancak an itibarıyla bu adrese bağlanmış her hangi bir web sitesine ulaşmak mümkün değil. Belli ki Alphabet’in gelecek için bazı planları var ve bunu hemen açığa çıkarmak istemiyorlar.

Alphabet yöneticileri abc.xyz adresinin alfabenin hepsini kapsamıyor olmasının kendilerini bu şekilde bir karar almaya yönelttiğini söylüyor. Böylece tüm alfabedeki harfleri kapsayan web sitesi adını tescillediklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan bazı iddialara göre abc.xyz her zaman Alphabet’in resmi sitesi olarak kalacak. Yeni tescillenen abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com alan adı ilerde Alphabet’in başına dert almamak için rezerve ettiği bir alan adı olacak. Böylelikle gelecekte bu isimle Alphabet’e teklifler yapılamayacak. Her ne olursa olsun bakalım gelecekte bu upuzun ve bir anda yazılması çok da kolay olmayan web alanı ilgili ne gibi gelişmeler şahit olacağız. Merakla bekliyoruz. 

Alphabet Kuruluyor, Google'dan Daha Büyük Oluyor

Google Artık Resmen Alphabet Adını Kullanmaya Başladı

Alphabet Daha İlk Gününde BMW ile Mahkemelik Olmak Üzere

YORUMLAR