Altın Samsung Galaxy S6 Edge Avrupa Pazarında Yok Satıyor

Altın Samsung Galaxy S6 Edge Avrupa Pazarında Yok Satıyor

Bazı analizlere göre Samsung Galaxy S6 serisi yıl sonuna kadar 70 milyon satış rakamı yakalayabilir. Avrupa pazarı ise altın platinyum kaplama S6 Edge’lerin peşine düşmüş vaziyette. 

Samsung pazarlama departmanının verdiği satış rakamları Avrupa piyasasında ilginç bir durumu ortaya çıkardı. Avrupa’da Samsung Galaxy S6 Edge alan her 4 kişiden biri altın kaplama olan Edge serisini tercih etmiş. Samsung Galaxy S6 Edge altın platinyum kaplama seri Rusya ve eski demir perde ülkelerinde aşırı rağbet görmüş. 

Altın platinyum kaplama Samsung Galaxy S6 Edge serisi sınırlı sayıda üretilmişti. Ancak Samsung, sadece Avrupa pazarından gelen talebi karşılayabilmek için daha çok altın kaplama S6 Edge üretmeye başlayacağını açıkladı. Samsung bu durumun sadece Avrupa ile sınırlı olmadığını altın platinyum kaplama Samsung Galaxy S6 Edge’lerin Asya’da da çok rağbet gördüğünü rapor etti. 

Samsung’un raporuna göre Avrupa’da altın platinyum Galaxy S6 Edge çoktan tükendi. Ancak talepler hala devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung pazarlama departmanı bu talebin bu kadar çok olabileceğini tahmin etmediklerini, ancak bundan memnunluk duyduklarını da açıkladı.

Altın Samsung Galaxy S6 Edge telefonun fiyatı 25.000 dolar. Telefon normal sürümünden farklı bir özellik taşımıyor. Avrupa’da bu parayı verecek kadar “altın düşkünü” olduğunu Samsung’un bu son raporundan sonra öğrenmiş olduk.

Altın Samsung Galaxy S6 Edge'ye Ne Dersiniz?

YORUMLAR