Amazon 2021'e Kadar 3 Bin Kasiyersiz Market Açmak İstiyor

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, 2021 yılına kadar kasiyersiz marketi olan Amazon Go sayısını yükseltmek istiyor. Şu anda ABD içerisinde 4 adet Amazon Go mağazasına sahip olan şirket, üç yılda bu sayıyı 3 bine çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre Amazon'un bu yıl sonuna kadar 10 farklı bölgede kasiyersiz market Amazon Go açacağı ifade edildi. Konuya yakın kişilerden gelen bilgiler doğrultusunda 2019 yılında 50'ye çıkması beklenen kasiyersiz mağaza sayısının 2021 yılı itibarıyla 3 bine kadar çıkması bekleniyor. Fakat her mağaza için 1 milyon dolara yakın para harcayan şirketin, Amazon Go için yüklü maliyet edinebileceğini söyleyebiliriz.

Özellikle toplu taşıma bölgelerinde marketler açarak daha fazla müşteriye hitap etmek isteyen Amazon'un satış ürünlerinde ise hazır gıdalara odaklandığı dile getirildi. Tek bir merkezde birden fazla market açarak maliyeti düşürmek isteyen şirketin, paket servisi restoranlarıyla anlaşma yapacağı da söylenenler arasında.

Şimdilik ABD pazarına yoğunlaşan ve hazır gıda sektöründe para kazanmak isteyen Amazon'un kasiyersiz market projesinin dünyada bir ilk olduğunu belirtmek gerekiyor. Amazon Go mağazalarıyla pek çok kişinin ilgisini çeken şirketin, 2021 yılına kadar 3 bin market açıp açamayacağını göreceğiz.

Geçtiğimiz gün Türkiye pazarına giriş yapan Amazon, sizce Türkiye'de de kasiyersiz bir Amazon Go mağazası açar mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!