Amazon Yeni Bir İdare Merkezi Daha Açıyor

Amazon Yeni Bir İdare Merkezi Daha Açıyor

Sayfalarımızda yayınlanan Amazon 2.500 Kişiye İş Fırsatı Sunacak haberimizin üzerinden 24 saatten az bir süre geçmişken, Amazon'un yeni bir idare merkezinin ABD'nin Seattle kentinde konuşlanacağı haberi geldi.

Amazon'dan yapılan açıklamaya göre şirketin Seattle'da kurulması düşünülen ikinci bir yönetim birimi, yine bir önceki gibi kent merkezinde olacak ancak henüz adresi netleştirilmedi. Firmanın yaklaşık 750 bin metrekarelik alana kurulu Seattle'daki ilk idari merkezinde, 40 binin üzerinde personel 33 binada hizmet veriyor.

Amazon, yapacağı yatırımla ilgili olarak detayları da paylaştı. Firma kuracağı yeni idari merkezi için 5 milyar doların üzerinde yatırım yapacak. Bunun yanı sıra Amazon, tüm idari merkezlerindeki toplam istihdam sayısını 50 bin personele yükseltmiş olacak.

Amazon Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, yeni kurulacak idari merkezin Seattle'daki ilk merkeze çok benzeyeceğini söyledi. Bezos, firmanın ikinci idari merkezinin kente milyarlarca dolarlık yatırım ve iş imkanı getireceğini de vurguladı.

Amazon Sonunda Türkiye’ye Giriş Yaptı!

YORUMLAR