Amazon.com'da Devrim, Önce Dene Sonra Öde!

Amazon.com'da Devrim, Önce Dene Sonra Öde!

Amazon perakende e-ticaret sitesi, kendi kategorisinde yepyeni bir pazarlama tekniğine imza atıyor. "Prime Wardrobe" isimli bu yeni yöntemle kullanıcılar önce giyim ürünlerini evlerinde deneyecek, ardından seçtikleri ürünlerin parasını ödeyebilecekler.

Amazon'un yani pazarlama taktiği, kullanıcıların internet üzerinden giyim, ayakkabı ve aksesuar kategorilerinden diledikleri en az üç ürünü seçecek ve deneyip ikna olduktan sonra ücretini ödeyebilecekler.

Bu satış stratejisine dünyanın en ünlü markaları da dahil oldular. Örneğin; Calvin Klein, Hugo Boss, Lacoste, Adidas ve Levi's gibi tanınmış markalar arasından bu yöntemle seçim yapılabilecek. Bu fırsat politikasına göre, Amazon kullanıcıları sipariş verdikleri ürünlerin 3 ya da 4'ünü ellerinde tutmayı seçtiklerinde yüzde 20 indirim kazanabilecekler. Üstelik "Amazon Prime" üyeleri bu hizmetten ekstra bir ücret ödemeden faydalanabilecekler.

Geçtiğimiz hafta Amazon, ABD'nin en büyük gıda perakende şirketi olan Whole Foods'u 13,7 milyar dolara satın almış ve perakende alışveriş konusunda elindeki kozu büyütmüştü.

Amazon Artık Zeplinlerle Teslimat Yapacak

Amazon, Müşterilerin Fiyat Karşılaştırması Yapmasını Engellemek İstiyor!

Amazon'un Kurucusu Ay'a Kargo Taşımak İstiyor

YORUMLAR