Android 5.0 Lollipop'un Çıkış Tarihi İle İlgili Söylentiler Devam Ediyor

Android 5.0 Lollipop'un Çıkış Tarihi İle İlgili Söylentiler Devam Ediyor

Yeni gelecek olan Android 5.0 Lollipop için söylentiler var. Evet, uzun zamandır var; gelmeye de devam ediyorlar. Google'ın yaptığı açıklamalara göre birkaç hafta içerisinde yeni Android 5.0 Lollipop, Nexus cihazları için aktif olacaktı. Bugün yayılan söylentiler arasında ise yeni güncellemenin çıkış tarihi var. Ama bunlar sadece söylenti.

PhoneArena'dan çıkan söylentilere göre, yeni Android 5.0 Lollipop güncellemesi, 3 Kasım'da Nexus cihazları için aktif olacak. Daha önce de söylendiği gibi, bu güncelleme içerisinde sadece Wi-Fi bulunan Nexus telefonlar için açılışını yapacak; bunlara Nexus 7 ve Nexus 10'da dahil. 

Peki ya diğer Nexus cihazları? Nexus 4, 5 ve LTE versiyonlar, kasımın sonlarına doğru bu güncellemeyi alacaklar. Bu konuda hala kesin bir tarih yok; sadece ay sonu olarak geçiyor. Bu güncellemenin asıl özelliklerinin yanında, bir sürü küçük şeyin de düzeltildiği söyleniyor.

Güncelleme aktifleştiği zaman 5.0 klavyesini de indirebileceksiniz. Klavyeyi yüklemek için root'lu cihazınızın olmasına, ya da telefonunuzu root'lamanıza gerek yok. 

Henüz kesin bir şey yok; bunlar sadece söylenti. Google yakın zamanda resmi haberleri yayınlayacaktır. 

Nexus 6, Suya Dayanıklı Olacak

Nexus 6 Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR