Android Kitkat 4.4.2 ile Birlikte Gelen Değişiklikler

Android Kitkat 4.4.2 ile Birlikte Gelen Değişiklikler

Android işletim sisteminin son sürümü olan KitKat 4.4 için geçtiğimiz hafta yayınlanan Android Kitkat 4.4.1 güncellemesinden hemen sonra, Google şirketi Android 4.4.2 güncellemesini yayınladı. Çıktıktan sonra içerdiği değişikler ve gelişimler bilinmeyen son sürümün dağıtımı ile birlikte sahip olduğu özellikler gün yüzüne çıktı.

Sadece Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 10 telefon ve tablet modelleri için aktif olan Android 4.4.2'nin diğer cihaz sahipleri tarafından ne zaman kullanılmaya başlanacağı henüz belli değil.

Geçtiğimiz hafta çıkan Android 4.4.1'i cihazlarına yükleyemeyen kullanıcılar, Nexus telefon ve tabletlerine gelecek olan otomatik güncelleme bildirimi ile direkt olarak KitKat 4.4.2'yi kullanmaya başlayabilirler. Google tarafından dağıtımı dün başlatılan son güncelleme sürümü henüz gelmediyse endişe etmenize gerek yok. En kısa sürede gelecektir.

Android 4.4.2 ile birlikte gerçekleşen en büyük değişiklikler arasında, sesli e-poste bildirici için yapılan bazı güvenlik geliştirmeleri bulunuyor. Bununla birlikte Nexus 5 içi bazı kamera geliştirmeleri barındırıyor. Mesajlaşma kısmında bulunan sorunlar ise tamamen ortadan kaldırılarak, kullanıcıların eskisi gibi sorunsuz bir şekilde mesajlaşmaları sağlandı.

Sizde Nexus telefon ve tablet modellerinden birine sahipseniz ve Android KitKat 4.4.2 güncellemesini kurduysanız, değişiklikler ve güncelleme hakkındaki genel görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Twitter iOS ve Android İçin 2013'ün Son Güncellemesini Yaptı

YORUMLAR