Android L, Yüzde 36 Tasarrufla Bataryaların Dostu Olacak

Android L, Yüzde 36 Tasarrufla Bataryaların Dostu Olacak

Google geliştirmekte olduğu Android işletim sistemi için sürekli yeni çalışmalar içerisinde. Son çalışması bildiğiniz üzere Android'in yeni sürümü olan Android L hakkında. Android L ile birlikte pek çok yenilik bizleri bekliyor.Geliştirilmekte olan yeni Android L sürümü yüksek performans ve bazı grafiksel değişiklikler sunuyor. Bu değişikliklerin yanı sıra yeni sürümün en büyük özelliği pil yönünden olacak. Google bu yeni Android sürümünü pil dostu yapmaya özen gösteriyor. Hatta son çıkan haberlere göre, Android L kullanıcılarına toplam yüzde 36'lık bir pil tasarrufu sağlıyor. Bu demek oluyor ki Android cihazınızı daha uzun süre kullanabileceksiniz.

Yüzde 36'lık bir tasarruf sağlamak ise yine sizin kontrolünüzde olacak. Android L ile telefonunuzdan pilinizin tüm özelliklerini görebileceksiniz hatta pilinizi çok harcayan uygulamaları görüp sonlandırabilirsiniz. Google'ın Android L için geliştirmekte olduğu pil tasarruf projesinin adı "Project Volta" olarak belirlenmiş.

Ars Technica bu olayın doğruluğu araştırmak için Nexus 5 üzerinde bir pil deneyi yaptı. Android KitKat ve Android L kullanarak eşit şartlarda yapılan bu pil deneyinin galibi yeni sürüm Android L oldu. Testin sonucunda Android L'in yüzde 36 tasarruf sağladığı ortaya çıkıyor.

Bakalım Android L bizlere pil konusunda ve performans konusunda başka hangi yenilikleri kazandıracak.

Kitap okumayı sevenler için Android uygulamaları

YORUMLAR