Android Lollipop Entegrasyon Oranı Yükselirken Marshmallow Ne Durumda?

Android Lollipop Entegrasyon Oranı Yükselirken Marshmallow Ne Durumda?

Android cihazlarda Lollipop entegrasyonu yükseliyor. Diğer taraftan Android cihazların yüzde 0.3’ünde Marshmallow aktivasyonu gözlemleniyor.

Geçtiğimiz ay Android Lollipop kullanan cihazların sayısı yüzde 2.1 oranında artarken Marshmallow’da listeye dahil oldu. Kasım ayının ilk haftasında Marshmallow entegrasyonu yapan Android cihaz sayısı yüzde 0.3 olarak ölçümlendi. Lollipop şu anda Android cihazların yüzde 25.6’sında aktif olarak gözlemlenirken, Android 4.4 KitKat kullanan cihaz sayısının yüzde 38.9’a düştüğü de fark edilebiliyor.

Aşağıdaki tablo Ekim sonu itibariyle Android işletim sisteminin eko sistemdeki var olan yüzdelerini incelemek açısından önemli.

Haziran ayı oranlarıyla karşılaştırıldığında Gingerbread ve Ice Cream Sandwich hala eski oranlarını koruyorlar. Ancak önümüzdeki aydan itibaren hem güncellemeler, hem de yeni çıkan cihazlarla beraber Marshmallow’un yüzde 0.3’lük oranının hızla yükseleceği tahmin ediliyor. Lollipop adaptasyonunun artıyor olması da, çok yakında bu cihazlarında Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağı anlamına geliyor. Bakalım 2016’ın ilk aylarında Marshmallow ve Lollipop’un bu tablodaki yeri nasıl değişecek. 

İşte Doğrudan Android Marshmallow'a Geçecek Olan Sony Telefonlar

Android 6.0 Marshmallow Resmi Olarak Yayınlandı!

YORUMLAR