Android Lollipop Nexus 4'e de Geliyor

Android Lollipop Nexus 4'e de Geliyor

Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Android işletim sisteminin yeni versiyonu Android 5.0 Lollipop'un tanıtımı bildiğiniz üzere dün yapıldı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan Motorola Nexus 6'nın Android L ile geleceği biliniyordu. Fakat akıllardaki soru Nexus 4'ler bu güncellemeyi alabilecek miydi? Sorunun cevabı evet.

Google, kullanıcılara sunmuş olduğu cihazlara 2 yıl boyunca yazılım desteği sunuyor. LG Nexus 4 ise tam 23 aylık bir cihaz ve Android L'nin gelip gelmeyeği konusu muammadaydı. Aslında Android Lollipop için açıklanan cihaz listesinde Nexus 4 bulunmuyordu. Nexus 5 ve Nexus olması garanti olan yeni işletim sürümünün Nexus 4'lere de geleceğini bir Googler olan Sasha Prüter Google+ üzerinden açıkladı. Ülkemiz dahil dünya genelinde oldukça fazla sayıda Nexus 4 sahibi kullanıcı bu haberle birlikte rahat bir nefes aldı diyebilirim. Ben de bu kullanıcılardan bir tanesiyim elbette. Nexus 4 halen gözümde piyasadaki en iyi ve sorunsuz cihazlardan bir tanesi. Saf Android işletim sistemi nedeniyle performans kayıpları yaşamaması ve isteiğim herşeyi rahatlıkla yapabilmem, yeni bir telefon almamamdaki en büyük sebep. Tabi kamerası ve bazı özellikler son bir yıl içerisinde çıkan hiç bir cihazla yarışacak durumda değil elbette. Yine de hala tanıdıklarıma öneririm. Aynı şekilde Nexus 5'de mükemmel bir cihaz. Nexus 6 ise Nexus ailesinin en görkemli ve donanımlı cihazı olacak. Önceki cihazlarda donanım özelliklerini biraz düşük tutarak fiyatı da aşağı indiren Google, bu sefer ciddi anlamda bir amiral gemisini piyasaya sürüyor.

Dün ilk defa tanıtılan Nexus 6, Nexus 9 (tablet), Nexus Player ve Android L ile tanışmamıza çok az kaldı. Sizde yeni Android işletim sistemi ve Nexus cihazları hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Nexus 6 Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR